Функції і завдання Керівництво Структурні підрозділи Фотоархів Графік прийому громадян Розшук

ПРЕС-РЕЛІЗИ
ОФІЦІЙНІ ПОВІДОМЛЕННЯ
РЕЗОНАНСНІ ЗЛОЧИНИ
ГРОМАДСЬКА
РАДА
НАША ІСТОРІЯ
НАШІ ГЕРОЇ
СТАТИСТИКА
ІМІДЖ
ФОРУМ
ЗВОРОТНІЙ
ЗВ`ЯЗОК

Телефони довіри:
8 (0382) 69-24-67, 69-24-82

МВС України
УМВС України в Хмельницькій області

Архів за 2004-2005, 2006, 2007, І-ше півріччя 2008

Вітання начальника УМВС України в Хмельницькій області Володимира Гаврилюка з новим роком та Різдвом Христовим

Шановні подоляни!

Щиро вітаю Вас з Новим 2009 роком та Різдвом Христовим!
     Бажаю у наступаючому році вам та вашим рідним і близьким великого людського щастя, міцного здоров’я, миру, спокою та злагоди у родинах, надійних друзів, невичерпної енергії і наснаги у всіх починаннях!
     Нехай вдача та успіх завжди йдуть поруч з вами, а святкові дні принесуть у ваші серця і домівки світлу радість та віру у завтрашній день!
     Хай вам щастить і збудуться усі ваші найзаповітніші мрії! Нехай Бог береже вас від усіх негараздів!
     У свою чергу особисто від себе та від імені усього особового складу органів внутрішніх справ Хмельниччини хочу подякувати вам, шановні подоляни, за всебічне сприяння і допомогу у підтриманні правопорядку на території області та запевнити, що ми зробимо усе від нас залежне, щоб на вулицях міст і сіл панував спокій, а ви почували себе у безпеці.

Володимир ГАВРИЛЮК
31.12.2008


Шановні представники ЗМІ!

Відділ зв‘язків з громадськістю УМВС України в Хмельницькій області проводить щорічну акредитацію журналістів засобів масової інформації при Управлінні МВС в області. Листи на акредитацію приймаються до 15 січня 2009 року за адресою: 29000, м. Хмельницький, провул. Військкоматський, буд. 3, каб. № 13, відділ зв‘язків з громадськістю. Телефони для довідок: 8 (0382) 69-24-82, 69-24-79.
Завантажити зразок

30.12.2008


В УМВС відбулося засідання «круглого столу», на якому обговорювали питання боротьби з наркоманією

23 грудня в УМВС України в Хмельницькій області відбулось засідання спостережної ради щодо незаконного обігу наркотиків.
     Начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків УМВС Юрій Данилюк прозвітував перед постійними членами ради про стан боротьби зі злочинами цього напрямку. Зокрема, зазначив, що на Хмельниччині зафіксовано набагато менше опіумних наркозалежних, спостерігається тенденція до переходу на споживання такими особами медпрепаратів, особливо у північних районах області — Шепетівці, Славуті.
     У 2008 році працівники відділу викрили діяльність двох груп та затримали дев‘ятеро осіб, що займалися незаконним збутом трамадолу. З‘ясувалося, що наркотичний медпрепарат надходив у нелегальний обіг прямо із східного регіону держави.
     Із незаконного обігу вилучили 429 кг наркотичних засобів, вартістю більше 3 мільйонів гривень, 45 г героїну, 1 кг амфетамінів.
     Хмельниччина входить у п‘ятірку областей, найменш уражених наркоманією. Цього року на обліку в органах внутрішніх справ стоять 3066 наркозалежних осіб, що складає 23 особи на 10 тисяч населення. Лариса Висоцька, директор асоціації «Вікторія», дещо уточнила інформацію, викладену Юрієм Данилюком. З першого жовтня 2008 року асоціація проводить грандову програму «Втручання силами рівних», мета якої — через матеріальну стимуляцію тестувати наркозалежних та навчати їх безпечній поведінці відносно ВІЛ\СНІДу та сифілісу, мотивувати на реабілітацію. З часу введення у дію програми, до них звернулося 540 наркозалежних осіб віком від 15 до 30 років, які на жодних обліках не стояли. Що найжахливіше — кожен третій з них — ВІЛ-інфікований, таким чином, виявляється закрита наркосцена.
     Юрій Данилюк проінформував спостережну раду і про результати проведення щорічних профілактичних операцій. Сто п‘ятдесят тисяч нарковмісних рослин на території 18 га вдалося знищити під час операції «Мак-2008». Операція «Генофонд» з відпрацювання навчальних та розважальних закладів виявила 48 фактів незаконного обігу наркоречовин, зокрема, чотири збути наркотиків у загальноосвітніх школах, вилучено п‘ять кілограм наркотичних речовин, порушено 14 кримінальних справ. До того ж працівники міліції виходять із пропозицією вживати жорсткіших заходів до директорів розважальних закладів, у стінах яких відбуваються подібні речі.
     Головна проблема, що стоїть перед правоохоронними органами, — інертність батьків неповнолітніх, яких затримують у явному стані наркотичного сп‘яніння. Головний лікар Хмельницького обласного наркодиспансера Богдан Проскурняк підтвердив, що нарколог не може освідчити неповнолітнього баз згоди матері і батька, а згоду, як правило, батьки «важких» підлітків не дають, самоусуваються від вирішення даної проблеми, боячись розголосу. Тому, члени асоціації «Вікторія» запропонували звернутися до усіх місцевих телерадіокомпаній із проханням спільно створити і транслювати відеоролики профілактичного змісту із використанням документальних матеріалів. Споглядання чужого болю, каліцтв та спустілих квартир, свідчень колишніх наркозалежних про повну втрату здоров‘я та повільну смерть через згубність вживання наркотиків допоможе зберегти нам найдорожче — наше майбутнє — наших дітей.

Юлія ГРИНЬ
24.12.2008


Місяць з новими штрафами. Підведемо підсумки

Уже понад місяць в Україні діють нові штрафні санкції за порушення правил дорожнього руху. І, як одноголосно зазначають працівники Державтоінспекції Хмельниччини, це нововведення дало перший позитивний результат. Щоб переконатися у цьому, варто лише переглянути статистичні дані 2007 та 2008 років. Так, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, кількість дорожньо-транспортних пригод знизилась на 22,6 % (-280). Зменшилась і кількість загиблих та травмованих громадян, відповідно на 89 та 426 осіб.
     Збільшення штрафних санкцій за порушення ПДР призвело до того, що з 17 листопада працівники ВДАІ УМВСУ в Хмельницькій області наклали на 15 757 порушників штрафів на суму понад 4 мільйони 89 тисяч гривень, з яких майже півтора мільйони гривень надійшли до бюджету. Найчастіше за останній місяць водії порушували правила зупинки та стоянки транспортних засобів (6556 порушень), перевищували швидкість (3 909), нехтували правилами обгону (877) та порушували правила проїзду перехресть (764).
     Звичайно, не всі порушники одразу поспішають сплатити штрафи, тому їм не зайвим буде знати, що з нового року вступає у дію положення про те, що невчасно сплачений штраф автоматично подвоюється. Щоб не потрапити у халепу, у порушника є 25 днів з моменту накладення штрафних санкцій: 10 днів на опротестування штрафу і 15 днів для його своєчасної сплати.
     17 грудня Кабінет Міністрів прийняв три постанови, які регулюють порядок затримання автомобіля, освідування водія на стан алкогольного сп‘яніння, а також тимчасового вилучення водійського посвідчення, талона техогляду і ліцензійної картки (вона видається водіям, які здійснюють перевезення пасажирів або спецвантажів). На штрафмайданчик будуть відправляти автомобілі, водії яких перебувають у стані алкогольного сп‘яніння або з серйозними технічними несправностями.
     У одному зі своїх останніх інтерв‘ю Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко наголосив, що закон, яким підвищили штрафи за порушення ПДР, був надзвичайно потрібен. Інша справа, що не всі були готові до його прийняття. Він зазначив: «До кінця не були готові, ні водії, ні працівники МВС. Ми довго наполягали на прийняття цього закону, але входимо в нього дуже поступово. Ми обрали тактику не радикального різкого удару, а поступового звикання і водіїв та пішоходів, і контролюючих органів до цього закону.
     Саме тому ми не маємо дуже великої кількості штрафів щоденно, вони скоротилися в декілька разів. Зате штрафи йдуть за найгрубіші порушення, які призводять до ДТП. Мова йде про п’ять контрольних порушень: червоне світло, перевищення швидкості, зустрічна смуга, п’яний за кермом тощо. Так ось штрафування в цілому по країні дуже відчутне, дуже важке. 80 % штрафів саме за ці контрольні порушення, які ведуть до людських жертв. Ми не можемо миритися з тим, що країна щорічно втрачала на дорогах більше, ніж за часи злочинної авантюри в Афганістані за всі роки окупації цієї країни часів Радянського Союзу».

Інна ПРОНИК
23.12.2008


Міністр внутрішніх справ Ю. Луценка дав інтерв'ю на 5-му каналі

Журн.: На 5-му каналі проект «У новий рік крізь новий час». Сьогодні озирнутися на рік, що минув, і спробувати змоделювати майбутнє ми запросили Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Юрій Віталійович, добрій вечір.
Ю. ЛУЦЕНКО: Вітаю вас.

Журн.: І зі святами вас.
Ю. ЛУЦЕНКО: Дякую, взаємно.

Журн.: Пане Міністре, цього року сталося те, чого Україна очікувала дуже давно, але останніми роками просто вимагала. Це правила дорожнього руху, які стали значно суворішими. Одразу відчувся результат, ми побачили, що статистика значно менша, ситуація на дорогах спокійніша, водії дисциплінованіші. Але, скажіть, будь ласка, наскільки працівники Державтоінспекції виявилися готовими до цих змін, я маю на увазі такі хронічні хвороби, як корупція, перевищення службових повноважень в цьому контексті?
Ю. ЛУЦЕНКО: Бачите, прямо в мене на столі є щоденна інформація, де за добу ситуація на дорогах. Маємо на добу за день, коли я даю це передсвяткове інтерв’ю (прим., на 17.12.08) зменшення на 1808 людей, що загинули на автошляхах і мінус 14 250 осіб, які були поранені на шляхах. Кожної доби, після введення нового закону, кількість загиблих скорочується фактично наполовину, поранених дещо менше, але приблизно така сама сума.
     Тому можемо сказати, що цей закон був потрібен. Тепер питання, чи всі готові до нього. Ні не були готові, ні водії, ні працівники МВС до кінця. Ми довго наполягали на прийняття цього закону, але входимо в нього дуже поступово. Ми обрали тактику не радикального різкого удару, а поступового звикання і водіїв та пішоходів, і контролюючих органів до цього закону.
     Саме тому ми не маємо дуже великої кількості штрафів щоденно, вони скоротилися в декілька разів. Зате штрафи йдуть за найгрубіші порушення, які призводять до ДТП. Мова йде про п’ять контрольних порушень: червоне світло, перевищення швидкості, зустрічна смуга, п’яний за кермом тощо. Так ось штрафування в цілому по країні дуже відчутне, дуже важке. 80 % штрафів саме за ці контрольні порушення, які ведуть до людських жертв. Ми не можемо миритися з тим, що країна щорічно втрачала на дорогах більше, ніж за часи злочинної авантюри в Афганістані за всі роки окупації цієї країни часів Радянського Союзу.
     З моєї точки зору, цей результат є вже встановлений. Тепер інше питання про корупцію. Корупція, знову ж таки, двостороння. Ми зафіксували вже сотні випадків нав’язування хабарів з боку водіїв та пішоходів, а також маємо десятки випадків вимагання хабарів від працівників ДАІ. Звичайно, і далі будемо боротися і з тим, і з тим, але відповідь дуже проста — має бути, як і у всьому цивілізованому світі, зроблена ставка на холодну відеотехніку, для якої нема ні авторитетів, ні виключень. Саме тому сьогодні близько 20 % штрафів накладається за результатом відеозйомки, і там попадають і народні депутати, і міліонери, і міліардери, правда, ще був тільки один Черновецький, поки що інших не зафіксували, і прості звичайні водії. І для відеокамери нема жодної різниці.
     Наступного року, буквально в першому кварталі ми збираємося закупити ще тисячу таких відеокамер, сьогодні їх всього-навсього сто. І хочемо довести цифру зафіксованих порушень за допомогою відеотехніки до 80 % із загального масиву. Це у великій мірі дасть відповідь на питання припинення корупції на дорогах.
     Хоча питання намагання водіїв дати хабар замість цивілізованого штрафу нажаль ментально існує. З цим прийдеться боротися роки. Як, сподіваюсь, набагато менше, ніж ті роки, які встановлювали таку атмосферу загальної звички до корупції.

Журн.: Міністерство наголошувало на тому, що перший час для того, щоб суспільство звикло до нових правил, правоохоронці будуть лояльними і працівники Державтоінспекції будуть трішечки так поступливими, будуть звертати увагу на найгрубіші порушення, але згодом почнеться штрафування і за такі порушення дрібні, але все одно важливі, наприклад, як ремінь безпеки або розмова по телефону під час управління автомобілем. Коли водіям очікувати, що все, вас будуть зупиняти за це теж і так само будуть вимагати штраф.
Ю. ЛУЦЕНКО: Бачите, ми не маємо право закривати очі на вимоги закону. Дрібні чи серйозні порушення, вони є порушення, які вимагають реакції від нас. Тим не менше, поки що ми й далі будемо звертати увагу на п’ять контрольних порушень, які є надзвичайно резонансними і це буде робитися в першу чергу. Інші речі, як пасок безпеки або наявність страхового полісу, або розмова по мобільному телефону, відповідність гальмівної системи тощо це буде, очевидно, десь з другого кварталу наступного року.

Журн.: Але мушу зазначити, що навіть в розмовах людей взнають, що це абсолютно правильні заходи. Пане міністре, скажіть, як головний міліціонер країни, які ви бачите законопроекти, які наступні мають бути ухвалені якомого скоріше?
Ю. ЛУЦЕНКО: Таких законопроектів, нажаль, є дуже багато. Тільки по лінії МВС через членів «Народної Самооборони» ми внесли понад 50 законопроектів, які є дуже нагальними.
     Але аби не загружати зараз час і деталі, скажу одне. Вважаю, що жодні зміни на позитив в країні є неможливими і в економіці, і в політиці, і в правоохоронній діяльності поки ми не змінимо ситуацію в судах. Це катастрофічна частина державного і суспільного механізму, які не дають об’єктивних відповідей на запитання, що хвилюють суспільство.
     Я щойно повернувся із засідання Генпрокуратури, яка обговорювала питання протидії хабарництву. 1500 хабарників, зафіксовані цього року на загальну суму понад 600 млн. гривень, тим не менше, суди дають конкретне тюремне ув’язнення десяткам осіб — 20-30-40, в залежності від року. Це не нормально, коли більша половина із хабарників відбувається штрафом, амністією, взяття на поруки або просто відмови від подальшого розгляду цієї справи і її затягуванням. Це вам приклад із такої міліцейської частини.
     А що робиться в судах господарських, а в адміністративних? Тому безлад і безвідповідальність за явно неправові рішення має все ж таки бути встановлена. Без цього все суспільне життя не зможе іти на позитив. Воно немає об’єктивного арбітра, якому довіряють усі. В даному випадку, з моєї точки зору, це ключова проблема, яку парламент має вирішити в першу чергу. Потім, коли ми будемо мати такого арбітра, можна продовжувати реформи і потрібно продовжувати реформи в усіх галузях.
     Але будь-які запитання, які в ході суспільного життя виникають, мають бути адресовані до судді, якому вірять. Без цього боротьба з корупцією, боротьба за економічні реформи, боротьба за соціальні стандарти є просто безглуздою, вона не дає конкретного серйозного результату.

Журн.: Довіра до суддів це велика проблема, вона, насправді, зараз є однією з найнижчих в списку тих структур або людей, яким не довіряє наше суспільство. Але все ж таки про судову реформу говорять дуже давно, абсолютно всі переконані — так, треба щось змінювати, але не вдається. Чому не вдається на вашу думку?
Ю. ЛУЦЕНКО: Мені здається, що, нажаль, серед народних обранців і політичних партійних структур все ще панує думка, що можна з судами домовитися, це буде краще, ніж він буде нейтральним і об’єктивним. Але, мені здається, зараз накопичилося стільки взаємних образ і проблем в куплених продажних судах, що всі сторони зацікавлені в роззброєнні гонки, яка, ну скажімо так, суддівської лояльності, яку вони роками монтували.
     Я приведу приклад із свого міліцейського буття. В 2005 році тут, в цьому кабінеті, пили чай відомі олігархи. Потім над цим дуже довго жартували, казали, що Луценку треба не чай пити, а арештовувати їх. Ну але я Луценко, я не Сталін і не Берія, я не брався за роботу без суду і слідства когось арештовувати. З ними я обговорював одну дуже важливу проблему. Казав, панове, невже ви не стомилися ходити під постійно озброєною охороною, ховатися у бункерах, проводити розбірки із стріляниною в лісах? Прийшов час почати нормальне людське життя. Вимога дуже проста: з країни мають виїхати всі боєвики, які вас оточують, ви маєте припинити цю гонку замовних силових акцій один по відношенню до одного. Хто цього не почує, буде затриманий, арештований і буде сидіти. На щастя, більшість із них мене почула. Десятки членів організованих злочинних угрупувань, які в кожній області діяли по обслуговуванню певного олігарха, були арештовані і зараз сидять в тюрмах. Ще більша кількість виїхала і не турбує Україну. Так от результат одного року був — мінус 18 % убивств в Україні, це нечуваний результат для будь-якої нормальної країни.
     Але вони перейшли цю межу, видохнули і сказали, дійсно, так можна жити, коли всі разом при контролі пильному МВС і зачистки того, що вони раптом там собі заховали на заначечку, почали жити по-іншому. Тепер стоїть питання приблизно таке саме в судах. Може, припинимо купувати судійське рішення? Бо вже більше платять суддям всі разом, ніж питання, про яке обговорюється. Прийшов час роззброєння і в цій галузі. Тільки воно вже роззброєння не автоматне, а роззброєння дахів. Дахів і конкретного фінансування, які ми, нажаль, знищили фактично об’єктивність судової системи. От якщо це буде зроблене, країна знову набуде іншого якості життя, набагато кращого, ніж сьогодні.

Журн.: Ми торкнулися теми криміногенної ситуації і от в контексті тих подій, які відбуваються зараз у світі, країні, фінансова економічна криза, багато розмов почалося про те, що нас очікує погіршення криміногенної ситуації. Скажіть, будь ласка, наскільки це, можливо, певне нагнітання, можливо, і справді існує є така загроза.
Ю. ЛУЦЕНКО: Є і те, і те. Дехто використовує це для нагнітання, бо є люди, для яких дуже цікаво жити в… координатор страху, істерії, це люди специфічні, і від них нікуди не дінешся. З іншого боку засоби масової інформації останнім часом новини перетворили на джерело виключно негативних подій. Якщо не вистачає своїх, обов’язково покажуть землетрус в Ірані або повінь в Тайланді, але покажуть, що скрізь катастрофи. І на цьому тлі, звичайно, люди дуже хвилюються, запускають певні чутки, які не відповідають дійсності, перебільшують проблеми. Тим не менше, я не маю права не сказати про те, що, дійсно, ми фіксуємо незначне збільшення вуличної злочинності в деяких регіонах країни.
     Там, де це відбувається, ми вдвічі збільшили наряди міліції, які працюють вдень і вночі на вулицях. Фактично, скажімо, в Донецькій області, в певних її регіонах на два тижні із кабінетів вийшли всі, крім слідчих і карного розшуку, і працювали на допомозі патрулю та іншим дільничним, та іншим підрозділам, які відповідають за ситуацію.
     Тим не менше, ми відчуваємо, що люди, які потрапили в залежність від фінансової світової кризи, коли взяті кредити, втрачене робоче місце, а відповідно і доходи, призводить до питання руйнування, фактично, сім’ї і, ймовірно, позбавлення квартири, автомобіля, навчання, тощо, деяких людей штовхає на кримінальний шлях. І ми бачимо і збільшення і грабежів, і розбоїв, в тому числі з використанням вогнепальної зброї, напади на банки, на автозаправки. Так нам прийдеться витримати дуже серйозні виклики наступного року. Але сподіваюся, що суспільство також зрозуміє — це виклики не тільки міліції, бо ми стоїмо на воротах і ловимо м’ячик, який розігрався зовсім в іншій системі координат. Якщо будемо разом із суспільством, це ми подолаємо. Якщо суспільство буде чітко розуміти необхідність допомоги міліції, яка призведе до захисту усіх, до безпеки життя усіх, значить витримаємо ми ці проблеми. Я, наприклад, налаштований оптимістично. Знаю, що професіоналізм міліції, її готовність тягнути лямку, не дивлячись на рівень зарплати або нового обмундирування, така, що разом з людьми ми локалізуємо усі проблеми. Без такої взаємної підтримки, звичайно, буде набагато важче.

Журн.: Принаймні, ви заспокоїли тих людей, які, можливо, піддаються на заклики щодо виходу на масові акції протесту, адже всі ці проблеми, які ви згадали, вони підбурюють суспільство, впадають в депресивний стан.
Ю. ЛУЦЕНКО: Я тут уточнив би. Я не проти того, щоб люди виходили на акції протесту. Чітко і однозначно хочу сказати, що люди мають право на протест і в кризовій ситуації вони мають право його використовувати. Інше питання, що люди мали би подумати чи цей протест веде до вирішення проблеми, чи лише до нагнітання загальної істерії.
     Якщо є конструктивні пропозиції певних політичних чи громадських сил, які можна і треба виставляти владі, я би вітав будь-які протести, міліція зробить все, щоб захистити право таких людей на цивілізовані акції протесту. З іншого боку категорично застерігаю людей, які думають, що можна захистити свої права незаконними методами: блокувати магістралі, захоплювати адмінприміщення, тощо. Це робити не можна.
     Тим не менше, ми завжди знайдемо спільну мову з людьми, які хочуть висловити свою точку зору, тут ніхто не буде ущемлений, я це можу гарантувати.
     І ще одна річ. Я би хотів застерегти людей від ще однієї крайності — шукати якесь спасіння у чудернацьких формах, які пропонують різні знахарі, різні псевдокредитні спілки, різні економічні кудесники, які приїжджають вчити український народ, як йому врятуватися. Якщо вам пропонують неймовірні заробітки за неймовірно короткий час, не піддавайтесь на ці спокуси, це, як правило, шахраї. Сьогодні в суспільстві дуже багато бажаючих нагріти руки на загальній біді і, скажімо так, розгубленості людей. Не варто піддаватися на такі речі, і тоді, можливо, буде набагато легше і оптимістичніше дивитися на перспективу. Це також та річ, яку я, як міліціонер, маю сказати людям.

Журн.: Юрій Віталійович, на останок нашої розмови скажіть, будь ласка, яке ваше найбільше сподівання на 2009 рік?
Ю. ЛУЦЕНКО: Ну, тут дуже логічно якраз мою попередню тираду завершити побажанням оптимізму, моє найбільше сподівання в тому, щоб український народ не втратить головних своїх, ключових своїх рис: оптимізм, покладання лише на себе, а також тверезість розуму і почуття гумору, змішане в одне.

ДЗГ та МД МВС України
23.12.2008


Начальник УМВС привітав працівників обласного радіо з ювілеєм

23 грудня начальник УМВСУ в Хмельницькій області генерал-майор міліції Володимир Гаврилюк взяв участь в урочистостях з нагоди 70-річчя від дня заснування обласного радіо, які відбулися в приміщенні ХОДТРК «Поділля-Центр». Володимир Іванович був у числі запрошених на свято не випадково — уже впродовж багатьох років обласне управління внутрішніх справ та радіокомпанію поєднує тісна співпраця. Це і активна пропаганда законослухняного способу життя, і спільне здійснення правової просвіти населення, і боротьба за правову державу.
     Володимир Іванович, звертаючись з вітальним словом до працівників обласного радіо, зазначив: «Діяльність засобів масової інформації — це показник цивілізованого суспільства, інструмент економічних і політичних перетворень, культурного розвитку. Спілкування та обмін інформацією завжди були і є запорукою розвитку людства, його інтелектуального та технологічного зросту і постійного руху вперед. Радіо сьогодні є одним із найдоступніших та найпопулярніших засобів масового інформування, без якого не обходиться жодна оселя.
     Дякуючи вам, мешканці Хмельниччини мають можливість щоденно відчувати свою причетність до найважливіших подій сьогодення. Кожного дня вашою натхненною та наполегливою працею твориться та розвивається сучасний інформаційний простір Хмельниччини.
     Енергетика вашого слова народжує тільки добро та вселяє надію у серця людей, вносить спокій і стабільність у соціальний клімат області.
     Працівники радіокомпанії забезпечують нас об’єктивною та неупередженою інформацією, допомагають формувати громадську думку та беруть активну участь у кропіткій праці зі створення морально сильної та законослухняної нації.
     Завдяки праці журналістів, звукорежисерів, редакторів людина відчуває ритм життя, має можливість завжди бути у центрі подій. Особливу роль радіомовлення відіграє у формуванні правового суспільства, створення позитивного іміджу органів внутрішніх справ та підвищення авторитету міліції».
     На завершення своєї промови пан генерал побажав працівникам радіокомпанії натхнення, нових ідей, професійних здобутків та динамічного розвитку в світовому інформаційному просторі.

Інна ПРОНИК
23.12.2008


20 грудня — День міліції України

ПОДИВИТИСЬ ФОТО »»»
18 грудня з нагоди 17-ї річниці з Дня створення української міліції в УМВС України в Хмельницькій області пройшли урочисті заходи.
     Зранку поблизу меморіального комплексу, зведеного на знак пошани працівникам міліції, які загинули під час виконання службових обов‘язків, пройшов мітинг-реквієм із покладанням квітів до пам‘ятника загиблим міліціонерам.
     У Хмельницькій обласній філармонії в урочистих зборах взяли участь перші особи краю та керівники інших правоохоронних структур. Перед присутніми виступили і співробітники поліції Республіки Польща, спеціально запрошені на свято. Кращі працівники органів внутрішніх справ отримали нагороди та цінні подарунки. Серед іншого, міський голова міста Хмельницького Сергій Мельник вручив начальнику Хмельницького МВ УМВСУ в Хмельницькій області ключі від шести нових авто.
     У привітальному слові начальник УМВС України в Хмельницькій області генерал-майор міліції Володимир Гаврилюк зазначив:
     «Маємо честь приймати в гостях шанованих колег із Республіки Польща, і напередодні відзначення 17-ї річниці від дня створення української міліції всім членам делегації ми висловлюємо слова вдячності за дружню підтримку і розуміння та сподіваємось на подальше продовження тісних професійних контактів з обміну досвідом роботи в боротьбі зі злочинністю, що не знає кордонів.
     Саме злочинність відображає проблеми в суспільстві, а міліцейським підрозділам області доводиться працювати в умовах напруженої оперативної обстановки, соціально-політичної нестабільності, недосконалого законодавства, постійного зростання навантажень, поєднаних з обмеженим фінансуванням і недостатнім рівнем матеріально-технічного забезпечення.
     І це в той час, коли злочинність не стоїть на місці, а змінюється і професіоналізується.
     Правда про наркотики, злочини у сфері суспільної моралі вимагають, окрім змін у Законі, вжиття додаткових превентивних заходів. А це організація дозвілля молоді, контроль за телепередачами, де пропагується жорстокість, секс, насилля. Не зробивши цього завчасно, матимемо ще гірші наслідки.
     На черзі нові види злочинів у сфері використання електронно-обчислювальних машин, рейдерство з українським менталітетом, загальнокримінальна проблематика яких також межує із необхідністю внесення змін у кримінально-процесуальне законодавство з одного боку, а з іншого - необхідністю набуття працівниками міліції достатніх навиків в їх протидії.
     Сьогодні непросто і нелегко працювати, коли в період чергової хвилі світової економічної кризи, слід очікувати зростання таких супутніх їй видів злочинів, як грабежі і розбої, шахрайства і вимагання. Упереджено необхідно ставитись і до закордонної трудової міграції громадян України.
     При цьому правоохоронці реалізовуватимуть головне завдання: правопорядок має бути забезпечений і виходити слід із захисту прав та законних інтересів громадян, юридичних осіб і держави в цілому.
     А це, у свою чергу, потребує більш чіткого поєднання базового рівня підготовки, навиків і практичного досвіду, правильної самооцінки і рішучості в прийнятті рішень.
     Визначальною при цьому, згідно статті 5 Закону України «Про міліцію», є позиція стосовно того, що міліція виконує свої завдання неупереджено, у чіткій відповідності із Законом.
     Наразі, забезпечено оперативне реагування на 60 тисяч заяв та повідомлень про злочини і події кримінального характеру. Особлива увага приділяється ущільненню графіків особистого прийому громадян керівним складом органів внутрішніх справ області як на місцях, так і під час виїзду в населені пункти. Забезпечувати моніторинг прав та законних інтересів громадян на об’єктивних засадах дозволяє функціонування Громадської ради при УМВС України в області, переважна більшість складу якої — представники громадських та правозахисних організацій.
     Виходячи з того, що у статті 3 Конституції України проголошено: «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю», особлива увага приділяється профілактиці та розкриттю злочинів проти життя і здоров’я особи. Із 56-ти цьогорічних умисних вбивств тільки одне залишається не розкритим, але і це справа часу. Поряд з цим, розкрито низку минулорічних вбивств, не менш важких і резонансних.
     Однак, вся проблема в тому, що криміногенна ситуація в області, перш за все, потребує вдосконалення організації роботи з профілактики пияцтва, алкоголізму, побутового насильства і, що найактуальніше, — моральності. І за прикладом європейських держав, 30 відсотків особового складу мають бути фахівцями з профілактики злочинів та роботи з громадськістю.
     Дещо вищого рівня потребує оперативно-розшукова діяльність у сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією, посилення протидії злочинам у сфері економіки. Зокрема, із розширенням сфери послуг надання кредитів та спрощенням системи отримання грошових коштів, як в банках, так і кредитних спілках, поширеними стали злочини, пов’язані з кредитуванням. Широкого розповсюдження набули ті установи, що спеціально створювались для ошукування громадян і їх жертвами ставали, як правило, малограмотні і малозабезпечені верстви населення. Поряд з цим були, як то кажуть «не чисті на руку» люди, які шляхом шахрайств та підробки документів намагались «поживитись» за рахунок держави. Ліквідовуючи наслідки, ми практично стовідсотково забезпечили відшкодування 3-х мільйонів 857-ми тисяч гривень завданих збитків.
     Актуальними є злочини у сфері земельних відносин. Оперативно супроводжуючи процеси, пов’язані із роздержавленням та орендою земель, зміною власників і форм господарювання, задокументовано півсотні злочинів, половина з яких пов’язана з приватизацією, де предметом злочинних посягань стало близько однієї тисячі гектарів землі. Найбільша проблема - не має чіткого законодавства, котре б виявляло кримінал, там де він справді є. Натомість, Закон дозволяє всілякі обхідні шляхи для злочинців. То чи не виходить, що міліція є надто безправна, щоб побороти злочин? Казати про безправність — перебільшення. Але те, що серйозних змін потребує законодавча база, — безсумнівно. Найактуальнішою є потреба запровадження єдиного державного реєстру землі для її використання як національного багатства, як надбання держави, а не окремих чиновників, які за «окрему винагороду» готові «розбазарювати» гектарами і сотками те, що має перебувати під особливою охороною. Все це здається прописними істинами, але доки вони не стануть нашими життєвими правилами, законодавчо закріпленими, навряд чи досягнемо тих високих стандартів, яких так прагнемо.
     Міліція наступально стоїть й на заваді корупції і хабарництва, які намагаються злитись в єдине ціле. Тим самим ми захищаємо економічні та фінансові інтереси держави. Третина з числа викритих нами злочинів у сфері службової діяльності, — з ознаками кримінальної корупції і збитками понад мільйон гривень. Безумовно, що результати могли б бути кращими. Але ні для кого не є таємницею, що у переважній більшості ці злочини виявляє міліція, а для ведення досудового слідства, згідно норм процесуального законодавства, матеріали передаємо в прокуратуру. А далі: довготривале розслідування, судова тяганина. Не тому, що погано спрацювали оперативні працівники міліції, а тому, що потерпілі і свідки не мають мужності дійти до кінця: відмовляються від свідчень, змінюють покази і, врешті-решт, карати нікого. Отже, суспільство і неврегульований Закон не готові боротись із такими злочинами. Та й сама міліція не справиться з ситуацією до того часу, поки від початку і до кінця законодавчо не буде визначено за міліцією підслідність економічних злочинів. Зміни в Закони - ось чого ми чекаємо зі сподіванням, для того, щоб ефективно працювати.
     Для прикладу, довгоочікуваний Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері дорожнього руху», що вступив у дію з 17 листопада 2008 року, дав міліції дієвий інструмент для наведення порядку на автодорогах.
     Є Закон, є контроль виконання, є результат. Якщо до прийняття Закону в середньому щодоби фіксувалось 15-16 дорожньо-транспортних пригод в області, то з набранням його чинності — вдвічі менше.
     Дисциплінують водіїв і звертають на себе увагу збільшені суми штрафів, оскільки лише за місяць дії нового Закону зафіксовано 3 мільйона 800 тисяч гривень штрафів, що прирівнюється до суми стягнень за попередніх півроку. Із них до Державного та місцевого бюджетів надійшло близько одного мільйона гривень. Більше того, Закон спонукає не тільки до вчасної сплати штрафів за встановлені порушення, здійснені у більшості випадків шляхом відеофіксації, а й до відчутного зниження тяжкості наслідків автопригод, за умов що поточного року на автошляхах загинуло на 90 осіб менше. Крім того, на 420 менше тих, хто в автоаваріях отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.
     Усі однаково мають відповідати за порушення Правил дорожнього руху. Це ключ до підтримки населенням наших дій, зміни іміджу міліції на краще.
     З огляду на географічне розташування, область є транзитною для переміщення нелегальних мігрантів до країн Західної Європи. Тому основні зусилля спрямовуємо на перекриття маршрутів їх слідування.
     Тісно пов’язаний з нелегальною міграцією такий новий вид злочинного бізнесу, як торгівля людьми з метою подальшого використання жертв для задоволення будь-якої забаганки та рабства.
     Актуальними є злочини у сфері суспільної моралі, більшість з яких звідництво та надання сексуальних послуг. Для здійснення означених злочинів організатори маскують це під виглядом функціонування саун, готелів, де на широку ногу поставлено «секс-індустрію».
     Супровідною проблемою цього є поширення ВІЛ/СНІДУ, а до найуразливішої групи ризику відносяться й ін’єкційні наркомани.
     Існує багато причин, чому людина приохочується до наркотиків. Якими б вони не були — небезпека наркоманії очевидна. Пропорційно поширенню наркоманії зростає і кількість злочинів, учинених на її ґрунті, створюючи порочне коло «наркотики — злочин». Тільки в цього року вилучено 430 кілограмів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, що за цінами «чорного ринку» становить понад 3 мільйона гривень.
     Все це результати щоденної і кропіткої праці трьох з половиною тисяч працівників міліції області, кожен з яких зробив свій внесок у боротьбу зі злочинністю та забезпечення правопорядку.
     Вибір професії у житті кожного з нас — це вибір долі. Професія міліціонера неминуче пов’язана з постійним ризиком та потребує великої відваги. Стаючи на захист законних інтересів пересічних громадян, наші працівники вступають у боротьбу з несправедливістю та беззаконням, часто — ціною власного життя. За роки Незалежності на вівтар правосуддя поклали своє життя 25 міліціонерів Хмельниччини. Серед них були і зовсім юні, життя яких тільки починалось, і батьки великих родин.
     Усі ми чітко усвідомлюємо, що час вимагає постійного руху вперед та вдосконалення. Як європейська держава, Україна дотримується рекомендацій Ради Європи щодо гарантування дотримання прав людини, зокрема, покращання умов утримання затриманих осіб. Майже закінчено будівництво ізолятора тимчасового тримання Кам’янець-Подільського міськвідділу міліції, за що висловлюємо вдячність міській раді цього міста.
     Дбаємо і про створення належних умов праці. Шостого грудня Міністр внутрішніх справ України взяв участь у відкритті нового адмінприміщення Дунаєвецької міліції. Проводимо інтенсивну роботу з метою завершення будівництва обласного управління внутрішніх справ України в області з навчальною базою. Користуючись нагодою, хотів би подякувати керівництву області і депутатському корпусу, які на сесії обласної ради прийняли рішення про спрямування на цей об’єкт одного мільйона гривень.
     Надаємо шефську допомогу. До кожного свята вихованці Корчунецької школи-інтернат та Хмельницького дитячого спецзакладу для дітей-сиріт отримують щедрі подарунки від подільських міліціонерів.
     У межах акції «Разом за майбутнє» в області вдруге проведено змагання з міні-футболу серед дітей шкіл-інтернатів Західного регіону України.
     Пишаємось і власними спортивними досягненнями:
— на літніх Олімпійських іграх у Пекіні представник Управління увійшла у тридцятку найсильніших легкоатлеток світу;
— у міжнародному турнірі, що проходив в Італії, хмельничани здобули перемоги у волейболі та великому тенісі;
— гравці нашої команди з міні-футболу входять до когорти найсильніших в Європі.
     Найщиріші слова вдячності і шани висловлюю на адресу ветеранів. Як найдорожчий скарб вони бережуть і передають молодим працівникам безцінний досвід і славні традиції подільської міліції.
     Охоплені турботою про колишніх колег: 165 пенсіонерів цього року пройшли оздоровчий курс у медичних закладах області, половина з яких змогли це зробити безкоштовно.
     На завершення хочу додати, що 20 грудня є визначною датою у житті не тільки працівників та ветеранів органів внутрішніх справ, а й наших рідних, які щоденно, проводжаючи на службу, вболівають за нас, за результати нашої роботи, за нашу безпеку.
     Тож дозвольте щиро привітати всіх зі святом і побажати здоров’я, професійних удач, наполегливості та мужності, самовіддано служити в ім’я народу і для народу.
     Слава Україні!»
     Закінчилось свято урочистим концертом.

Юлія ГРИНЬ
19.12.2008


Вітання Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з Днем міліції України

Від імені Колегії Міністерства внутрішніх справ та себе особисто щиро і сердечно вітаю працівників та ветеранів органів внутрішніх справ, їх родини з професійним святом — Днем міліції України.
     Почесна діяльність Української міліції усі часи була позначена іскрою добра, справедливості, вірою співвітчизників в утвердження верховенства Закону у рідній державі.
     Важкі міліцейські будні вимагають від кожного з вас високого професіоналізму, зразкової дисципліни, граничної мобілізації сил, постійної готовності до самопожертви, допомоги тим, хто потрапив у біду. Глибоко переконаний, що ваша відданість справі, уміння долати труднощі і перешкоди будуть надійними оберегами життя, здоров’я та добробуту українського народу, захищатимуть від протиправних зазіхань інтереси держави.
     Щиро зичимо вам, шановні колеги, Вашим рідним, близьким міцного здоров’я, миру, щастя, добра, злагоди.
     Нехай здобутки попередніх років стануть основою нових звершень у професійній діяльності, а мужність та відвага ніколи не залишать вас.

ДЗГ та МД МВС України
19.12.2008


Юрій Луценко: «Корупційні схеми, які створені в Україні внаслідок недолугості законодавства у сфері земельних відносин, повинні бути терміново зруйновані»

На Київщині міліцією задокументовано діяльність злочинного угруповання, яке вимагало в підприємців за сприяння у виділенні земельних ділянок 42 мільйони доларів США.
     Учасників злочинного угруповання було задокументовано під час передачі частини цього хабара, а саме — 11 мільйонів гривень. Про це повідомив 16 грудня під час прес-конференції Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.
     Як наголосив Міністр, серед цьогорічних пріоритетів, якими керувалося в роботі МВС, були й боротьба із земельними зловживаннями в Київській області. Тож викриття цього злочину — своєрідний результат роботи міліції з протидії порушенням законодавства у сфері земельних відносин.
     У ході оперативно-розшукових заходів оперативники УБОЗ ГУМВС України в Київській області спільно з працівниками Генеральної прокуратури України, Антикорупційного бюро ГУБОЗ МВС України викрито групу осіб, які протягом 2005-2008 років на території Київської області займалися шахрайськими діями, пов’язаними з виготовленням службової документації щодо незаконного перерозподілу земельних ділянок, за що вимагали та отримували хабарі в особливо великих розмірах.
     Як встановлено, голова однієї із райдержадміністрацій Київської області, який є одночасно депутатом районної Ради, начальник управління земельних ресурсів цього району, а також його заступник та ще два посібники, діючи з корисливих мотивів, з метою вчинення злочину, створили умови, розробили план його вчинення та визначили розміри хабарів за надання у власність земельних ділянок під забудову котеджного містечка в межах двох районів Київської області поблизу столиці.
     За свої послуги зловмисники зажадали за надання земельної ділянки під будівництво в одному районі площею 36 гектарів суму 38 мільйонів доларів США та в іншому — площею 40 гектарів — суму 4 мільйони доларів США. Загальна сума хабарів мала скласти 42 мільйони доларів США.
     У результаті проведення оперативно-розшукових заходів із застосуванням криміналістичних, технічних та інших можливостей 15 грудня 2008 року в одному із міст Київської області задокументовано факт одержання частини хабара в сумі 11 мільйонів гривень від домовленої суми у розмірі 4 мільйонів доларів США.
     П‘ятьох учасників цієї афери затримано. З урахуванням ролі кожного учасника злочинного угруповання Генеральною прокуратурою стосовно них порушено кримінальні справи за різними частинами статті 368 Кримінального кодексу України «Одержання хабара».
     Як зазначив Юрій Луценко, в ході слідства буде встановлено, чи інші посадові особи просто виконували злочинні накази керівництва а чи, можливо, були й їх співучасниками. Міністр також висловив сподівання, що ця гучна справа отримає справедливе логічне завершення в суді.
     Підкресливши активізацію роботи УБОЗ Київщини щодо викриття земельних злочинів, Міністр наголосив на здатності міліції разом з прокуратурою виводити на чисту воду тих, хто незаконно торгує наділами, використовуючи для цього владні повноваження. Втім, як підкреслив Юрій Луценко, викрите — це лише вершина айсберга. І змінювати ситуацію повинні не силові структури, а Верховна Рада ухваленням законодавства, яке б чітко регулювало сферу земельних відносин. Адже наразі у мутній воді законодавчої неврегульованості деякі чиновники ловлять непогану рибку у вигляді хабарів, розбазарюючи землю наліво і направо.

ДЗГ та МД МВС України
17.12.2008


Юрій Луценко взяв участь в урочистому відкритті нового приміщення Дунаєвецького райвідділу міліції на Хмельниччині

ПОДИВИТИСЬ ФОТО »»»
Будівлі, у якій розташовувалась дунаєвецька міліція, майже сто років, обігрів кабінетів здійснювався ще дідівським методом — за допомогою грубок, тож побудова нового райвідділу стала на часі. Ю. Луценко: «Хотів би, щоб кожен із вас, хто занесе сюди речі, прийме перших відвідувачів, пам‘ятав, що раз держава зробила усе необхідне для відкриття такого зовні непоганого райвідділу, вона потребує від вас нормального людського ставлення до виконання своїх обов‘язків».
     Новий райвідділ — спільна праця будівельників, управління капітального будівництва МВС України, Дунаєвецької райдержадміністрації та районної ради, УМВСУ в Хмельницькій області та підприємців, які також внесли свою долю на благо усіх, хто живе у цьому районі.
     Голова обласної ради Іван Гладуняк у своєму виступі перед особовим складом Дунаєвецького РВ зазначив, що зарплата, умови роботи та квартирне питання — головні сьогодні речі для кожного — на щастя, поступово вирішуються в області.
     Міністр внутрішніх справ не обмежився відкриттям райвідділу, Юрій Луценко вручив начальникам відділень ключі від трьох службових автомобілів. Два з них на Хмельниччину прибули із міністерства, ще один — придбаний за кошти, виділені Хмельницькою обласною радою.
     Заступників начальника УМВС України в Хмельницькій області Володимира Усика та Олександра Краплю Міністр нагородив відзнаками, а Валерію Бехову, начальнику Дунаєвецького РВ, вручив чергове звання полковника міліції.
     Наталя Рохова, голова Дунаєвецької районної державної адміністрації також приїхала на новосілля не з пустими руками: працівники міліції отримали у подарунок комп‘ютер із відеомагнітофоном. Окремо Наталя Аббібулаївна висловила подяку за особливу увагу до проблем мешканців району з боку служби ДІМ.
     На завершення урочистостей Юрій Луценко зазначив, що наступний рік стане великим викликом для держави і міліції в цілому. Міністр: «Ви обрали цю професію — час відповідати за цей вибір. Сподіваюся, що Уряд і парламент підтримає нас, і ми отримаємо нормальний бюджет».
     Начальникові УМВС України в Хмельницькій області генерал-майору Володимиру Гаврилюку Юрій Віталійович подякував за професіоналізм та уміння в умовах кризи звершити нове приміщення обласного управління міліції, «квітку усіх адмінбудівництв ОВС області, амбіційну будівлю у 12 тисяч квадратів», відкриття якого планується наступного року.
     Ю. Луценко: «Стартова база зроблена – тепер питання за результатами».

Юлія ГРИНЬ
08.12.2008


Юрій Луценко: «Якщо боїтеся хабарництва, почніть з себе: не давайте хабарів»

Не давати хабарів працівникам Державтоінспекції, намагаючись уникнути покарання за порушення Правил дорожнього руху, вкотре закликав громадян міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. «Хочу ще раз звернутися до водіїв, — сказав Юрій Луценко. — Якщо ми всі боїмося хабарництва ДАІ, почніть з себе — не давайте хабарі! Це перш за все».
     Міністр також наголосив на посиленні відповідальності як для хабарників, так і для тих, хто намагається «домовитися» з правоохоронцями. «Пам’ятайте, що якщо ви давали раніше хабар в 20 гривень, то суди, як правило, при цьому не порушували кримінальну справу. Але, якщо зараз пропонуєте 100 доларів, — це точна причина для порушення для порушення кримінальної справи судом і відповідальності — від трьох до п’яти років. Так само, як і хабарник-міліціонер, який раніше «отримував» 20 гривень, як правило, ніс адміністративну відповідальність. Тепер, якщо він візьме в руки ці кошти більші, як ви розумієте, він буде відповідати по Кримінальному кодексу і буде засуджений за хабарництво».
     «Тому ми маємо тут працювати як дві половинки однієї команди: не порушувати правил дорожнього руху, не давати і не брати хабарі, — продовжив Юрій Луценко. — Це єдиний шлях до наведення порядку на дорогах і встановлення таких правил, які ми, як правило, бачимо в Західній Європі».
     Юрій Луценко наголосив, що «наші заробітчани, як тільки пересікають західний кордон України, ведуть себе чемно, уважно і не порушують Правил дорожнього руху. Як тільки в’їжджають додому, чомусь вважають за необхідне згадати про хабарництво і на основі цього порушувати все, що завгодно».
     «Більше того не має бути. Якщо ми хочемо жити по-людськи, кожен має почати з себе!», — наголосив Юрій Луценко.

ДЗГ та МД МВС України
01.12.2008


Підвищення штрафів позитивно вплинуло на стан аварійності в області

У період з 17 до 25 листопада співробітниками УДАІ УМВС України в Хмельницькій області виявлено 3197 порушень правил дорожнього руху, серед яких 154 порушення правил обгону, 566 випадків перевищення швидкості, 49 порушень правил проїзду перехрестя та інші.
     За тиждень зафіксовано 142 випадки керування транспортними засобами у нетверезому стані. 418 порушень були зафіксовані за допомогою фото- та відеообладнання. Загальна сума накладених на порушників за цей період штрафів складає 617,37 тисяч гривень, з яких понад 52 тисячі гривень сплатили власники престижних іномарок.
     Слід зазначити, що різке підвищення штрафних санкцій за порушення правил дорожнього руху сприятливо вплинуло на стан аварійності на автошляхах нашої області. Для порівняння, у період з 17 до 25 листопада 2007 року на Хмельниччині було зафіксовано 170 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 12 громадян і травмовано 44 особи, а за аналогічний період цього року — 114 пригод із 6-ма загиблими та 23-ма травмованими (- 32,9%).

Інна ПРОНИК
28.11.2008


Допомога з-за океану корчунецьким вихованцям

Адресну гуманітарну допомогу з Америки через благодійний фонд МВС «Милосердя» отримали підшефні УМВС України в Хмельницькій області — вихованці Корчунецької школи-інтернату І-ІІІ ступеня ім. П. Панча.
     Колишні подоляни, родина Воскобойніків, які ось уже близько двох десятків років проживають за океаном, стільки ж часу щороку через різноманітні благодійні фонди допомагають українським сиротинцям.
     Цього разу доля усміхнулася хмельничанам. Представник родини Воскобойніків, Олег Заморока, привіз дітям багато необхідних речей: комп‘ютер, шкільне приладдя, книги, взуття, білизну, теплі светри, спортивні костюми. Він передав школярам теплі вітання від імені своїх родичів та обіцянку товаришувати і надалі.
     Діти, у свою чергу, влаштували для шанованих гостей святковий концерт та разом із директором Ігорем Бойченком провели екскурсію навчально-виховним закладом, розташованим у колишньому панському маєткові, територія якого сягає близько 12 га.
     Наступного літа вихованці Корчунка чекатимуть благодійників, родину Воскобойнікових, до себе у гості.

Юлія ГРИНЬ
27.11.2008


Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко застерігає громадян бути пильними і обережними, зберігаючи велику кількість грошей у своїх домівках

Погіршення ситуації на вулицях, спричинене економічною кризою, викликає занепокоєння в МВС. На цьому наголосив 25 листопада ц. р. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Кількість грабежів та розбоїв, яка протягом останніх років стабільно зменшувалася, нині почала зростати. Збільшується кількість безробітних, і це позначається на криміногенній ситуації. Необхідність виплачувати кредити декого підштовхнула на злочинний шлях. Кричущим прикладом стала спроба пограбування столичної автозаправки чоловіком, який через втрату роботи не мав чим сплачувати кредит.
     Додало проблем і те, що останнім часом громадянами було знято з рахунків у банках десятки мільярдів гривень. За всіх фінансових негараздів краще таки зберігати гроші за міцними стінами банківських установ, а не у приватних помешканнях.
     — Я хотів би звернутися до громадян із закликом бути пильними і обережними, особливо з точки зору збереження великої кількості грошей у себе в домівках, — зазначив Юрій Луценко. — Відомо, що під час першої хвилі паніки, викликаної світовою економічною кризою, громадяни зняли з рахунків українських банків десятки мільярдів гривень. Вочевидь, вони їх конвертували у валюту, або навіть і в гривнях зберігають, як правило, вдома. Хочу звернутися до громадян, заявити, що це — небезпечно! Бо домівки, де зберігається велика кількість коштів, стають все частіше об’єктами злочинних зазіхань.
     — Працівники міліції цього року затримали тисячі грабіжників квартир, з яких — понад триста гастролерів — вихідців з Кавказу, — наголосив Юрій Луценко. — Але сказати, що ця тенденція буде зменшуватися, я не можу. Тому закликаю людей думати про безпеку і на вулиці, коли переносять кошти, і вдома, зберігаючи їх. Світовий досвід свідчить про необхідність обережності і збереження коштів у спеціалізованих установах, — підкреслив Міністр.
     Наслідком світової фінансової кризи можна вважати і появу численних фінансових пірамід. Йдеться про діяльність кредитних спілок та інші форми залучення коштів громадян, коли вкладникам були обіцяні надвисокі відсотки прибутків. Ці структури нині закриваються одна за одною чим розорюють їх вкладників. Одна з таких фінансових пірамід, зафіксована нещодавно столичною міліцією, обікрала вкладників більш як на 150 млн. доларів США. Аналогічні приклади можна навести і в інших регіонах — відповідні сигнали надходять з Одещини, Полтавщини, Львівщини.
     — Допомогти міліції спрацювати на випередження щодо протидії такими випадками можуть і повинні самі громадяни, які повинні бити на сполох за найменшою підозрою, — підкреслив Юрій Луценко. — Згаяний час працює проти вас: притягнути шахраїв до відповідальності легше, ніж повернути викрадені ними гроші, коли фінансова піраміда вже розвалилася.
     Те саме стосується і ще однієї проблеми: практичного заморожування житлового будівництва, що може призвести до масових випадків шахрайства. Йдеться про невиконання умов будівництва, освоєння коштів та шахрайські дії забудовників. За першою такою підозрою треба звертатися до правоохоронних органів.

ДЗГ та МД МВС України
26.11.2008


Юрій Луценко: «На чиновницькі посади, пов'язані з землею, не можна призначати тих, хто раніше конфліктував із Законом»

Цього року міліція та прокуратура на 40 відсотків більше порушили кримінальних справ за злочинами у сфері земельних відносин. Про це повідомив сьогодні під час прес-конференції міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. На стільки ж — на 40 відсотків більше звинувачень пред‘явлено чиновникам у розкраданні земель.
     «І це не дрібні справи задля статистики, — наголосив Юрій Луценко. — Міліцією зафіксовано в10 разів більше вкраденої землі, яку зараз повернено державі. Мова йде про 33 тисячі гектарів».
     «На сьогоднішній день 1333 посадовці різного рівня, це в основному ті, хто ухвалював рішення про виділення землі: голови сільрад, працівники рай- і обладміністрацій, зафіксовані при скоєнні службових злочинів. Серед них 300 осіб спіймано на хабарах по гарячих слідах, в тому числі розміри були безпрецедентними — аж до 5 мільйонів 200 тисяч доларів, тощо», — підкреслив Юрій Луценко.
     «За цей рік міліція зафіксувала хабарів більше, аніж за попередні п‘ять років», наголосив міністр внутрішніх справ, зазначивши, що вже цей факт заслуговує на позитивну оцінку.
     Водночас Юрій Луценко висловив занепокоєння тим фактом, що чимало високопосадовців, які викриті міліцією у зловживаннях, раніше вже мали конфлікти з законом. Однак під час призначення їх на керівні посади, думки правоохоронців про цих людей, про їх законослухняність ніхто не запитав. І сьогодні практично жоден з тих, хто підписував документи на призначення на посаду чиновників, викритих у службових злочинах, не поніс персональної відповідальності за такі кадрові рішення. А карати, на думку міністра, потрібно не лише тих, кого спіймали за руку на хабарі, а й безпосередніх керівників підлеглих-хабарників, та людей, які призначали цих хабарників на посади.
     Як наголосив міністр, необхідно поставити заслін потрапляння нечистих на руку людей на чиновницькі посади, адже рано чи пізно вони починають зловживати своїм службовим становищем. І в жодному разі в державних органах влади не мають обіймати посади ті, хто мав раніше конфлікти із Законом. «Перш ніж призначати чиновників, які будуть займатися питаннями землі, варто було б запитати точку зору правоохоронних органів», зазначив міністр.
     Зважаючи на те, що на сьогодні власники 5 мільйонів гектарів землі ще не отримали актів, які б засвідчували їх право власності, з цією землею потенційно можуть відбутися різні фінансові махінації, йшлося під час прес-конференції. І саме державні чиновники зволікають з оформленням документів на цю землю.

ДОВІДКОВО

За 10 місяців цього року органами внутрішніх справ викрито понад 2,6 тис. злочинів, пов’язаних з незаконними операціями із землею (за аналогічний період минулого року — 1567 злочинів), у тому числі 1749 — з її приватизацією (1222 подібних злочинів торік). Найбільш характерними тіньовими схемами скоєння злочинів у сфері земельних відносин є:
— Посадові зловживання при виділенні земельних ділянок та хабарництво.
— Надання земельних ділянок юридичним особам (садівничі товариства, гаражні кооперативи) з включенням до списків підставних осіб.
— Переведення земель сільськогосподарського призначення в інші категорії та надання їх у приватну власність без нарахування та сплати суми втрат сільськогосподарського виробництва.
— Використання земель не за цільовим призначенням та їх забруднення.
— Заволодіння земельними ділянками шляхом підроблення документів на право власності або рішень органів влади.
— Незаконне надання земель в оренду.
— Самовільне зайняття земельних ділянок, у тому числі їх незаконне використання для видобування корисних копалин.
     Найбільше злочинів цієї категорії викрито в Автономній Республіці Крим (146), Дніпропетровській (303), Донецькій (121),Закарпатській (152), Запорізькій (135), Київській (127), Луганській (180), Львівській (79), Одеській (182), Сумській (135), Тернопільській (64), Харківській (104), Черкаській (69) областях та місті Києві (157).
     За виявленими злочинами предметом протиправних зазіхань є понад 33,1 тис. га земель, у тому числі 22,4 тис. га — сільськогосподарського призначення, 1454 га — оздоровчого, рекреаційного, природоохоронного та історико-культурного призначення, 10,8 тис. га — пов’язаних із самовільним захопленням.
     До кримінальної відповідальності притягається 1333 (торік 812) посадовців, у тому числі 309 посадовців органів влади та 230 — місцевого самоврядування. До суду направлено кримінальні справи за 1013 злочинами щодо незаконних операцій із землею. В проваджені слідчих знаходяться кримінальні справи ще за 988 злочинами. Сума збитків за закінченими розслідуваннями кримінальних справах становить понад 535 млн. грн., забезпечено відшкодування 464 млн. грн.
     На виконання вимог керівництва держави та Міністерства внутрішніх справ основну увагу оперативних підрозділів сконцентровано на викритті фактів хабарництва та корупції з боку посадовців, уповноважених здійснювати розпорядчі функції в операціях із землею.
У структурі викритих злочинів 1675 вчинено у сфері службової діяльності (минулого року 1074), у тому числі 296 — про хабарництво (на третину більше ніж за аналогічний період минулого року).
     Найбільше злочинів про хабарництво викрито в Автономній Республіці Крим (28), Дніпропетровській (52), Запорізькій та Київській (по 13), Одеській (31) областях та м. Києві (18).
     Рекордний хабар за всю історію закарпатської міліції — 150 тисяч доларів — викрито 23 листопада 2008 року у Свалявському районі. Під час оперативно-розшукових заходів працівники Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС в Закарпатській області отримали оперативну інформацію про сільського голову одного з сіл Свалявського району, котрий вимагає та отримує хабарі від приватних підприємців за виділення в довгострокову оренду земельних ділянок. Під час проведення оперативних заходів правоохоронці довідалися, що сільський очільник вимагає хабара у розмірі 150 тисяч доларів США від приватного підприємця за виділення в довгострокову оренду земельної ділянки розміром 3 гектари. 23 листопада у придорожньому кафе, неподалік Сваляви, сільського чиновника було затримано на гарячому після передачі йому 900 тисяч гривень, які було вилучено у «підприємливого» голови в присутності понятих. За цим фактом прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу, сільського голову затримано, наразі він перебуває в ІТТ.
     Нещодавно працівниками Антикорупційного бюро Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України спільно з УБОЗ ГУМВС України в Одеській області затримано заступника мера міста Ізмаїл Одеської області за одержання ним хабара в розмірі 50 тисяч доларів США. Як з’ясували оперативники, він вимагав від підприємця 50 тисяч доларів США за передачу в довгострокову оренду об’єкту нерухомого майна комунальної форми власності, розташованого в Ізмаїлі. Хабар чиновник отримував в чотири етапи: 5, 10, 10 і 25 тисяч доларів. Зловмисник був затриманий правоохоронцями під час отримання останньої частини коштів — 25 тисяч доларів США в порядку ст. 115 Кримінально-процесуального кодексу України. За матеріалами спецпідрозділу боротьби з організованою злочинністю Генеральною прокуратурою України порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (отримання хабара в особливо великих розмірах). Чиновнику загрожує до 12 років позбавлення волі.
     Також на Одещині затримано групу посадовців Бєлгород-Дністровської райдержадміністрації при отриманні 10 млн. гривень за виділення 8 га землі на морському узбережжі. На Луганщині затримано голову однієї з міськрад, яка за сприяння у наданні в постійне користування 3-х земельних ділянок загальною площею 0,24 га отримала 220,5 тис. гривень. У Київській області затримано голову сільради Васильківського району за хабар у 500 тисяч гривень, голову та землевпорядника сільської ради Києво-Святошинського району — 180 тис. грн.
     Також за хабарництво притягаються до кримінальної відповідальності голови райдержадміністрацій на Черкащині та Хмельниччині, заступник голови райдержадміністрації на Дніпропетровщині, заступник голови однієї з міськрад в Автономній Республіці Крим, начальник відділу земельних ресурсів райдержадміністрації на Одещині та інші посадовці районного і обласного рівнів.
     Як свідчить аналіз, із загальної кількості викритих злочинів — третина (820) пов’язана з протиправними оборудками із землями сільськогосподарського призначення.
     Зокрема, на Тернопільщині викрито начальника відділу земельних ресурсів райдержадміністрації, який усупереч вимогам Земельного кодексу України, незаконно передав структурному підрозділу ВАТ «Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”» земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 52 га. Під час зміни цільового призначення цієї землі не було нараховані збитки втрат сільськогосподарського виробництва, внаслідок чого державі завдано збитків на суму 3,8 млн. гривень.
     На Хмельниччині викрито службових осіб Хмельницької райдержадміністрації, які всупереч інтересам пайовиків однієї з сільрад району, шляхом підроблення технічної документації, зменшили площу пайових земель. Збитки пайовикам складають понад 5,5 млн. грн.
     На Сумщині порушено кримінальну справу стосовно начальника районного відділу земельних ресурсів. Він всупереч вимог Закону України «Про охорону археологічної спадщини» та Земельного кодексу України, без проведення польових обстежень земель й встановлення меж ділянок історико-культурного значення, здійснив роздержавлення та розпаювання земель площею 9,6 га на території двох сільських рад, на яких знаходяться чотири пам’ятки археології (кургани, поселення). Внаслідок протиправних дій правопорушника державі завдано збитки на суму понад 1,3 млн. грн. Аналогічні факти задокументовано в Житомирській, Луганській та ряді інших областей.
     Активізовано роботу з викриття правопорушень, скоєних під час надання у власність або користування територій лісового, природно-заповідного фонду та рекреаційних зон. Цього року викрито 243 злочини даної категорії. Найбільше таких злочинів викрито в Автономній Республіці Крим (12), Дніпропетровській (27), Закарпатській (19), Запорізькій (22), Полтавській та Сумській (по 17) областях та м. Києві (30).
     Так, на Закарпатті порушено кримінальні справи стосовно посадовців виконавчого комітету Ужгородської міськради та відділу державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатський області, які незаконно надали дозволи юридичним особам на розміщення відходів виробництва на земельних ділянках території лісового фонду площею 27 га в м. Береговому та площею 0,47 га парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк Боздошський» в Ужгороді, внаслідок чого збитки державі склали понад 13,4 млн. гривень.
     На Івано-Франківщині порушено кримінальну справу стосовно службових осіб Надвірнянської районної державної адміністрації, районного відділу Івано-Франківської філії ДП «Центр державного земельного кадастру» та ДП «Надвірнянське лісове господарство», які здійснили незаконне відчуження двом фізичним особам земельних ділянок державного лісового фонду загальною площею 2,6 га для ведення особистого селянського господарства, чим завдали збитки державі на суму 1,3 млн. гривень.

ДЗГ та МД МВС України
26.11.2008


Понад 80 % зниклих безвісти хмельницькі розшуковці знаходять одразу

Щорічно у міліцейські відділки Хмельниччини в середньому надходить близько 240 заяв про зникнення людей, понад 80 відсотків з яких майже одразу розшукують. 15,5 % із загальної маси складають повідомлення про зникнення неповнолітніх. На щастя, як свідчать статистичні дані за останні три роки, усіх юних втікачів знаходять та повертають додому. За словами правоохоронців, найчастіше у пошуках кращої долі тікають діти та підлітки з неблагополучних родин та шкіл-інтернатів. Дівчатка у більшості випадків, потрапляють до рук сутенерів або ж свідомо з власної волі стають неповнолітніми повіями, а хлопчаки, аби вижити на вулиці, ступають на злочинний шлях, вчиняючи крадіжки та пограбування.
     Що ж стосується дорослих, то тут ситуація дещо інша. Повноцінна повнолітня людина навряд чи потайки піде з дому у пошуках романтики. Тут, здебільшого, мають місце нещасні випадки або прикрі інциденти. Досить часто до ОВС надходять повідомлення про зникнення людей похилого віку. Як пояснюють працівники карного розшуку, таке трапляється тоді, коли діти забирають стареньких батьків доживати віку з глухого села у велике місто. Пенсіонерам дуже важко адаптуватися до галасливих мегаполісів, от і губляться вони, щойно спробують самостійно кудись вийти (у магазин, аптеку тощо). У стані стресу пригадати нову адресу можуть рідко коли, тому й починають самотужки добиратися до рідного села. Якось взимку у полі неподалік Хмельницького знайшли померлу від холоду бабцю. Вона останнім часом мешкала у доньки в міській квартирі і вирішила сходити до крамниці за хлібом, але заблукала. Згадати доньчину адресу не змогла, зате добре пам‘ятала, як замолоду частенько ходила з рідного села до обласного центру пішки через поля. От вирішила повторити той шлях. Та тільки не взяла до уваги, що здоров‘я уже не те, та й вік давно не молодечий.
     Крім того, майже 30 % заяв, що надходять від громадян, — це повідомлення про зниклих заробітчан, з якими з часом втратилися родинні зв‘язки. Щоправда, подаючи подібні заяви, родичі таких «зниклих», нерідко переслідують корисливі цілі (бажають розлучитись із чоловіком чи дружиною за їх відсутності, отримати допомогу на дітей чи пільги по сплаті за комунальні послуги і т. д.). Наприклад, нещодавно у Славутському районі діти заявили про зникнення матері через … 25 років після того, як втратили з нею зв‘язок. Підштовхнуло їх до цього знову ж таки «матеріальне питання». Нащадки навіть і гадки не мали, що рідна ненька ще років з п‘ятнадцять тому переїхала на Херсонщину, де її слід загубився.
     Звичайно, найкраще, коли родинні зв‘язки постійно підтримуються, але якщо вже так сталося, що зникла безвісти ваша близька людина, одразу звертайтеся до міліції. Працівники органів внутрішніх справ почнуть розшукові заходи, щойно ви подасте заяву.

Юлія ГРИНЬ
22.11.2008


На Хмельниччині вітали ветеранів ОВС

В УМВС України в Хмельницькій області відбулося вшанування ветеранів органів внутрішніх справ.
     Ветеранська організація УМВС України в Хмельницькій області, яку очолює ветеран ОВС Захарчук Федір Купріянович, налічує 4455 пенсіонерів, серед яких 1510 — ветерани. Щороку вони отримують посильну допомогу від УМВС: лікування, відпочинок, реабілітацію у санаторних закладах, вирішення деяких господарчих проблем.
     10 листопада 2008 року на честь людей, які віддали багато років життя службі у лавах радянської міліції, пройшов урочистий захід за участю ветеранів МВС, особового складу хмельницької міліції та оркестру обласного управління.
     Володимир Гаврилюк, начальник УМВС Хмельниччини, у святковій промові зазначив, що завдяки наставництву молоде покоління правоохоронців успішно переймає багаторічний досвід боротьби зі злочинністю, а також побажав колегам міцного здоров‘я і добробуту.
     Під час святкового обіду в одному із розважальних закладів обласного центру присутні ділилися спогадами про службові будні, згадували загиблих побратимів та взяли участь у концерті найкращих митців Поділля.
     Цього дня урочистості на честь ветеранів-міліціонерів пройшли в усіх райвідділах УМВС України в Хмельницькій області.

Юлія ГРИНЬ
10.11.2008


Зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху почнуть діяти з листопада

18 листопада набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», прийнятий народними депутатами України 24 вересня 2008 року. Цим законом передбачено внесення низки суттєвих змін та доповнень до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів.
     Згідно з прийнятими змінами передбачається фіксація порушень працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису.
     При цьому протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копії постанови та матеріалів, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення вказаної постанови.
     За наявності обставин, які свідчать про вчинення порушення іншою особою, власник (співвласник) транспортного засобу протягом десяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу має повідомити про відповідні обставини (транспортний засіб знаходився у володінні чи користуванні іншої особи, вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб тощо) орган (посадову особу), що виніс постанову про накладення адміністративного стягнення. На період з‘ясування та перевірки цих обставин виконання постанови про накладення адміністративного стягнення зупиняється до моменту встановлення особи, яка вчинила правопорушення.
     Встановлюється відповідальність за керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані не тільки алкогольного, а й наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу.
     Передбачається відповідальність за користування водієм під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук.
     Адміністративні стягнення за порушення Правил дорожнього руху доповнюються новими видами, такими як громадські роботи, тимчасове вилучення талона про проходження державного технічного огляду, ліцензійної картки.
     За порушення водіями правил експлуатації транспортних засобів, правил перевезення пасажирів при наданні послуг з перевезення пасажирів, порядку встановлення і використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв, керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння тощо, а також правил паркування транспортних засобів та коли особи мають заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, до сплати ними зазначеної заборгованості, працівник Державтоінспекції матиме право тимчасово затримати транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку, у тому числі за допомогою спеціального автомобіля — евакуатора. Порядок блокування, тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках та стоянках визначатиметься Кабінетом Міністрів України.
     У випадках, коли водієм вчинено порушення, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, поновлюється можливість тимчасового вилучення працівниками ДАІ посвідчення водія до набрання законної сили постанови у справі про адміністративне правопорушення, але не більше ніж на три місяці з моменту такого вилучення. При цьому порушникові видається тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами.
     Виключено із Закону України «Про дорожній рух» норму щодо самопідготовки водіїв механічних транспортних засобів, так званого «екстерна», а отримати право на керування транспортними засобами відповідної категорії громадянин, який досяг визначеного віку та не має медичних протипоказань, може тільки пройшовши повний курс навчання за відповідними програмами.
     Також відповідно до вимог Європейської Конвенції про дорожній рух Закон України «Про дорожній рух» доповнюється новими категоріями транспортних засобів А1, В1, С1, D1, D, ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE, Т та до нього вносяться обмеження щодо можливості отримати право на керування автобусами, трамваями і тролейбусами (категорії D1, D, D1E, DE, Т) тільки особам, які досягли 21-річного віку.
     Передбачено, що підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів здійснюватиметься в акредитованих закладах незалежно від форми власності та підпорядкування, які за результатами атестації отримали відповідний атестат.
     На Державтоінспекцію покладаються обов’язки щодо здійснення державного контролю за додержанням навчальними закладами, які здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, виконання ними вимог законодавства у цій сфері у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
     Визначається, що посвідчення водія транспортного засобу буде мати установлений термін дії, який визначатиметься Кабінетом Міністрів України.
     Також значно підвищуються штрафні санкції за порушення Правил дорожнього руху, у тому числі:
— за перевищення швидкості руху більш як на 20 км/год. штраф складатиме від 255 до 340 грн., а більше як на 50 км/год. — від 510 до 680 грн.;
— за порушення правил перевезення пасажирів передбачені штрафи від 170 до 340 грн.;
— за керування транспортним засобом у стані сп’яніння передбачено в перший раз накладення штрафу на водіїв від 2 тис. 550 до 3 тис. 400 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від сорока до п‘ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.
     При повторному протягом року вчиненні цього порушення водії позбавляються права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від п‘ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п‘ятнадцяти діб і на інших осіб — оплатне вилучення транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від п‘ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п‘ятнадцяти діб.
     Такі дії водія, вчиненні двічі протягом року, передбачають позбавлення права керування транспортними засобами на строк 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу.
     Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, тягне за собою накладення штрафу від 255 до 306 грн., або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п‘ятнадцяти діб.
     Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки, та підтверджені фактичними даними, а саме: поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показань технічних приладів та засобів фото- і відео спостереження та іншими документами, тягнуть за собою накладення штрафу від 340 до 680 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
     Порушення водіями Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, тягне за собою накладення штрафу від 340 до 425 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року.
     Мінімальний штраф за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами та порушення правил дорожнього руху пішоходами складає від 51 до 85 грн. Максимальний штраф за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу — від 2 тис. 550 до 3 тис. 400 грн.

УДАІ УМВСУ в Хмельницькій області
21.10.2008


Неприховані проблеми сучасних підлітків

Проблема підліткового пияцтва та тютюнопаління у нашому суспільстві сьогодні постає так гостро, що замовчувати про ці негативні соціальні явища було б злочином
     Держава на законодавчому рівні заборонила продаж тютюну та алкоголю особам, які не досягнули 18-ліття, але, на жаль, поки що кожен підліток без проблем може купити ці товари в багатьох закладах торгівлі та відпочинку. «Виховання в таких випадках грає не останню роль, але ми ж знаємо, що підліткам втриматися від спокус дуже важко, — коментує ситуацію начальник відділу в справах дітей міської служби у справах дітей Оксана Гончар. — Тому справді однією з головних причин залишається доступність алкоголю та тютюну. Побороти біду можливо одним шляхом: на загальнодержавному рівні ввести більш жорсткі умови їх продажу. Варто відмовитися і від їх рекламування, як це зробили більшість європейських держав, бо яскраво створені образи в рекламних роликах, на біл-бордах, подобаються підліткам; вони намагаються їх копіювати, а наслідки такої необдуманої поведінки кажуть самі за себе: це і погіршення здоров'я, фізична та психологічна залежність, зростання злочинності, конфлікти в сім'ї та інше».
     Контролем за порушеннями продажу тютюну та алкоголю неповнолітнім переважно займаються правоохоронні органи, які, як нам розповів старший оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Хмельницькій області Сергій Цимбалюк, проводять постійні рейди та перевірки. «При виявленні порушення складаються адміністративні протоколи, які згідно зі статтею 218 Адміністративного кодексу мають право розглядати адмінкомісії лише при міських, селищних та районних радах. Тому коли аналогічні справи фіксуються в обласному центрі, то прокуратура та суд на підставі згаданої статті відмовляються від їх ведення, — пояснює він. — Але стаття 2444 цього ж кодексу передбачає, що приймати рішення в таких випадках мають компетентні органи виконавчої влади в сфері захисту прав споживачів. Щоправда, іноді і ця структура відмовляється від розгляду протоколів, мотивуючи це тим, що вони складені не їх працівниками, а міліцією».
     Не сприяють викоріненню цієї проблеми і мізерні розміри штрафів. «Для продавця, котрий продав підлітку цигарки чи пиво, порушення обійдеться штрафом від 1 до 18 неоподаткованих мінімумів (один неоподаткований мінімум — 17 гривень — авт.). Лише за третій такий випадок власника можуть позбавити ліцензії на продаж алкоголю та тютюну, — пояснює Сергій Володимирович. — Покарання понесе і неповнолітній покупець, якщо йому виповнилося 16 років. Це може бути усне попередження, зобов'язання прилюдного вибачення, обмеження в дозвіллі та заробітку, якщо він у неповнолітнього є. У випадку, якщо підлітку від 14 до 16 років, відповідальність понесуть батьки: зазвичай це штраф від 3 до 5 неоподаткованих мінімумів».
     Спеціалісти в один голос стверджують, аби сказати біді стоп, потрібно вдосконалити законодавство. «Чудово було б перейняти досвід американців, які обмежили вік купівельної спроможності алкоголю та сигарет до 21 року. Звичайно, збільшення розмірів штрафів значно б підвищило відповідальність продавців і власників торгових точок. І обов'язково до списку „заборонених“ товарів внести пиво, адже сьогодні воно не вважається алкогольним напоєм та відпускається будь-кому», — висловив свою думку пан Сергій. Тому поки ці «білі плями» в українському законодавстві не залатають, українські підлітки й далі шукатимуть розваг у спиртному та сигаретах.

Довідка №1
7 квітня 2008 року Президент України Віктор Ющенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реклами», який Верховна Рада ухвалила 18 березня, згідно з яким з 1 січня 2009 року на носіях зовнішньої реклами в містах та за їх межами зникне реклама тютюну, алкоголю та слабоалкогольних напоїв. З 1 січня 2010 року реклама цих товарів буде заборонена в друкованих ЗМІ, окрім спеціалізованих видань.

Довідка №2
Український інститут соціологічних досліджень ім. Яременка провів всеукраїнське опитування школярів у 227 населених пунктах. За його результатами 35 відсотків українських підлітків до 11 років вперше спробували алкоголь, 12 відсотків закурили першу сигарету. За останні чотири роки щотижневе вживання міцних алкогольних напоїв серед 15-річних дівчат і 13-річних хлопців збільшилося у 1,5 рази, а вживання вина серед підлітків різного віку — майже в 2,5 рази.

Довідка №3
У серпні в області правоохоронні органи провели оперативно-профілактичні роботи з затримання дорослих, які втягують неповнолітніх у злочинну діяльність, а також продажу неповнолітнім тютюну та алкоголю. У 181 перевіреному об'єкті торгівлі було зафіксовано 21 факт розпивання алкогольних напоїв неповнолітніми; 18 підлітків притягнуто до відповідальності; 21 адмінпротокол було складено до батьків.

Ольга ЦИМБАЛЮК
14.10.2008


«Самбист с жезлом»
Главный милиционер страны рассказал Корреспонденту, что изменится на дорогах после радикального повышения штрафов
("Корреспондент", 04.10.08)

После того как парламент в разы поднял штрафы за нарушение Правил дорожного движения (ПДД), Корреспондент встретился с министром внутренних дел Юрием Луценко, чтобы понять, как это новшество повлияет на украинских водителей и пешеходов.
     — Если сравнивать с другими странами, насколько увеличились штрафы в Украине?
     — Штрафы в новом украинском законе не достигли уровня штрафов европейского и даже российского.
     — Почему?
     — Наш законодатель милостивый.
     — Потому что сам ездит?
     — Не только. Очевидно, это расчет материального положения большинства водителей, для которых штраф 500-700 грн., а тем более 2500—3600 вполне ощутим.
     — Повышенные штрафы — повышенные взятки…
     — Давайте говорить честно: да, взятки имеют место быть. ГАИ точно такое же, как и украинское общество. ГАИ не смогло бы взять, если бы не давали, иногда даже всовывали.
     Но если сегодня 50 гривнями откупаются на дорогах, с ужесточением наказания будет столько же, но в баксах. Безусловно, это незаконно, и мы с этим будем бороться, но ответ очень простой: не хочешь быть жертвой взяточничества, не нарушай ПДД.
     С 1 января ГАИ перейдет на контрактную форму несения службы, в которой будет зарплата от 4 тыс. грн., упрощенный режим отстранения от исполнения обязанностей в случае заявлений и подтверждения грубых нарушений. Акцентирую — заявлений и подтверждений. Любой, кто предъявит нам диктофонную запись или свидетеля, — мы будем ему только благодарны за очищение наших рядов от хамов, коррупционеров. Еще одна вещь: в контракте будет предусмотрен максимум наличных, которые имеет право иметь при себе работник милиции. Эта норма есть во многих странах, и она оправдала себя.
     — Главное юруправление ВР сделало ряд замечаний к закону, в частности, отметило, что, пока нет единой базы ГАИ и исполнительной службы, проконтролировать исполнение штрафов невозможно…
     — Новый закон предусматривает создание автоматизированной системы. На это нужно время. Но из-за этого откладывать проблему наведения порядка на дорогах еще на несколько лет — безумство. Штрафы будут взимать, как и раньше, через действующую исполнительную службу. Потому что штрафы уже не 17 грн., за которыми исполнитель не пойдет. А штрафы, например, за пьянку за рулем 2.5 тыс. или около 500 грн. за отсутствие обязательной страховки — реальная цель для службы. Второй механизм сбора штрафов — проверка уплаты при прохождении техосмотра. В течение года мы планируем развернуть первую очередь автоматизированной системы, и у каждого патруля будет доступ к базам данных. Тогда при любой остановке им нарушителей инспекторы будут видеть, заплатил он раньше штраф или нет.
     — У гаишников самый простой и любимый метод сравнительно честного отъема денег у населения — затаиться в укромном месте за знаком ограничения скорости и ловить на пушку. От этого удастся избавиться?
     — А вы заметили, что в новом законе нет наказания за превышение скорости на 20 км/ч? Эти злополучные 20 км/ч достаточно часто искусственные. А превышение на 40-50 км/ч — уже очевидное нарушение. И, с моей точки зрения, он должен стоять за тем знаком, но только с видеокамерой.
     — Кажется, они все там будут стоять за знаком, вместо того чтобы находиться на сложных перекрестках, к примеру.
     — Поставить работника ГАИ даже в столице на каждом перекрестке теоретически невозможно. А раз нет контроля, то нарушителя тянет на место безответственности. Выход есть — видеофиксация. За этот год мы зафиксировали 600 тыс. нарушений ПДД — это без применения видеотехники. С техникой это число увеличится в десятки раз. И эти цифры взяты не с потолка: мы в столице ставили камеры на оживленной автотрассе, и буквально за несколько часов техника фиксировала 300-400, даже 600 нарушений. То, что новый закон дает возможность признавать фото- и видеофиксацию доказательством, — самый принципиальный момент. Он обеспечит объективность вне зависимости от того, кто за рулем, на какой машине, каким удостоверением размахивает.
     Согласно новому закону, 50% штрафов пойдет в местные бюджеты. У нас с ними есть предварительная договоренность, что эти деньги будут идти на закупку новой видеотехники (для наведения порядка на дорогах).
     — Применение админареста и общественных работ — реальная перспектива?
     — Общественные работы будут лазейкой для уклонения от ответственности. Вы знаете, что любой из серьезных чиновников возьмет справку в исполкоме или у кума, что он покрасил забор, и на этом все закончится. Мне это не нравится. К счастью, в законе предусмотрено «или». Конечно, было бы интересно посмотреть, как (мэр Киева Леонид) Черновецкий красит ж/д вокзал за то, что незаконно с мигалками ездит по улицам, но боюсь, что его зам выпишет ему справку, что он уже это сделал. В данном случае, мне кажется, вопреки схожести (этого вида наказаний) на европейскую практику, у нас это не будет выполняться.
     — Картина, которую видим каждый день: пара машин «поцеловалась» на дороге, ничего существенного, но ГАИ приходится ждать часами. В итоге — огромная пробка.
     — Это люди, которые хотят ждать ГАИ. На самом деле это необязательно: водители могут сами составить акт о признании вины во время ДТП, поставить в известность ГАИ по телефону и ехать дальше. Такая норма есть, но люди ментально опасаются, что потом будут проблемы со страховой.
     Мы взяли проблему под свой контроль и заявляем, что будем наказывать те страховые, которые не признают законного упрощенного режима фиксации ДТП. Глянем на сводку: сегодня 27 тыс. нарушений за сутки, 1125 в нетрезвом состоянии, 937 выездов для оформления ДТП, из них 180 — с потерпевшими. То есть 757 — лишние выезды, 757 раз работники ГАИ занимались тем, чем, по идее, должны были заниматься между собой участники движения.
     — А когда будут применяться эти санкции к страховым компаниям?
     — Законом это пока не предусмотрено. Сегодня мы можем лишь давить на них всеми способами. Насколько я понимаю, они достаточно серьезно заинтересованы в сотрудничестве с нами при проверке (сотрудниками ГАИ) наличия (обязательной) страховки. Мы будем от них требовать аналогичного отношения к проблемам ДТП.
     — Один человек может реформировать ГАИ?
     — Нет. Я не уменьшаю роли первого лица ведомства, но и не преувеличиваю. Особенно сейчас, когда министры меняются в стране быстрее, чем инспекторы на вашем перекрестке.

ДЗГ та МД МВС України
07.10.2008


Хмельницькі міліціонери продовжують підкорювати спортивні олімпи на міжнародних аренах

Працівники УМВС України в Хмельницькій області продовжують піднімати імідж української міліції на міжнародних спортивних аренах. Неодноразово вони ставали переможцями у турнірах серед поліцейських Європи та світу з міні-футболу, а цьогоріч спробували свої сили у волейболі та великому тенісі.
     На щорічний міжнародний спортивний турнір, що проходив з 25 до 28 вересня у курортному італійському містечку Лівіко-Тренто, наші міліціонери отримали запрошення від колег з місцевої поліції. У змаганнях, які проводилися у трьох видах спорту — великий теніс, волейбол та футбол, взяли участь 40 команд з восьми країн (Україна, Польща, Італія, Іспанія, Німеччина, Македонія, Туреччина та Румунія). Упродовж всього турніру на ігрових майданчиках велася запекла боротьба між спортсменами. У волейболі та тенісі хмельницьким правоохоронцям довелось провести 5 зустрічей, в яких вони не отримали жодної поразки. Виходити на футбольне поле наші гравці спочатку не планували, адже абсолютно до цього не готувалися і навіть спеціальне взуття та форму з собою не брали. Але коли з‘ясувалося, що від цього залежатиме рейтинг команди, то вступили у гру без вагань. Це дало змогу хмельничанам посісти друге місце у загальнокомандному заліку. А от у тенісі та волейболі єдині представники України на цьому турнірі стали абсолютними чемпіонами, виборовши у фіналі перемогу у господарів змагань.
     Кращим гравцем волейбольних змагань визнали старшого лейтенанта міліції Едуарда Бистріцького, а кращим футбольним воротарем — 62-річного пенсіонера ОВС, який все ще продовжує працювати, Михайла Дюга. Він, до речі, якраз під час турніру відсвяткував свій день народження, чим викликав чимале здивування у іноземних колег, які просто відмовлялися вірити у його поважний вік. Слід зазначити, що наші спортсмени-правоохоронці вперше взяли участь у змаганнях з таких видів спорту як волейбол та великій теніс і, не зважаючи на народну мудрість, перший млинець у них комом не вийшов.
     У рідному місті переможців зустріли та привітали начальник УМВС України в Хмельницькій області Володимир Гаврилюк та заступник начальника управління, а по сумісництву і президент спортивного клубу міліції Віктор Семенюк.
     Велику подяку хмельницька команда спортсменів висловлює обласній організації профспілок працівників органів внутрішніх справ за матеріальну і моральну підтримку.

Інна ПРОНИК
02.10.2008


Юрій Луценко: «Я задоволений, що парламент відклав політичні суперечки й дав міліції інструмент для наведення порядку на дорогах»

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко висловив задоволення щодо внесених змін до правил дорожнього руху.
     — Я задоволений, що парламент відклав політичні суперечки й дав міліції інструмент для наведення порядку на дорогах, — сказав Міністр.
     З початку року цей порядок наводиться шляхом використання існуючого Законодавства. Так, до відповідальності притягнуто 160 тисяч злісних порушників Правил дорожнього руху, які керували автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння, у результаті чого були позбавлені водійських прав. Це ж можна сказати про 300 тисяч осіб, які отримали різні ступені покарання за порушення ПДР, але очевидно, що вони є не достатніми для тих, хто продовжує творити безчинства на дорогах.
     — У результаті відповідних заходів на 1100 осіб менше загинуло на дорогах ніж торік, і на вісім тисяч менше поранених. Тим не менше шість тисяч осіб загинуло цього року. Це означає, що Україна потребувала нового, суворого Закону, — зазначив Міністр.
     Міністр подякував депутатам України, які проявили відповідальність та державну мудрість, відклавши в сторону політичні амбіції, проголосували за новий Закон, який дасть можливість притягувати до більш суворої, жорсткої відповідальності тих, хто є смертельною загрозою громадянам на шляхах України.
     Юрій Луценко зазначив, що доброчесність і сумлінність працівників міліції не залежить від розміру ймовірного хабара — хабар в 30 гривень і хабар в 30 доларів є фактично одним і тим самим правопорушенням. Тому залишається актуальним наведення дисципліни і активізація роботи внутрішньої безпеки, але кардинальним чином вирішити питання зможе технічний контроль.
     — Об’єктивною може бути лише відеокамера, яка буде фіксувати порушення незалежно від рангу, походження або посадового значення порушника на дорогах. На цей момент ми маємо близько ста таких відеокамер. Звичайно, цього недостатньо. До кінця року ми запланували провести тендер, закупити близько 1000 таких відеокамер, що буде достатньо для наведення порядку на дорогах, — сказав Міністр Юрій Луценко.
     За словами Міністра, експериментальне фіксування порушників понад 20 км за годину швидкості на одній із пожвавлених трас столиці показало, що за дві години виявили понад 400 порушників правил дорожнього руху. У зв’язку з тим, що половина штрафів згідно нового Закону буде йти до місцевого бюджету, Юрій Луценко висловив сподівання, що це дасть можливість місцевій владі підтримати технічне переозброєння міліції, яке поставить крапку на ймовірному контакті потенційного хабарадавника і хабараотримувача.

ДЗГ та МД МВС України
29.09.2008


Трагічна втрата хмельницької міліції

27 вересня 2008 року під час дорожньо-транспортної пригоди трагічно загинув начальник Шепетівського МВ УМВС України в Хмельницькій області майор міліції Бесага Андрій Миколайович.
     Автопригода сталась на автодорозі «Городище – Старокостянтинів», поблизу с. Мокіївці Шепетівського району. Під час руху на автомобілі «ВАЗ 21104» у Андрія Бесаги стався серцевий напад, в результаті чого він виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з автомобілем, що рухався назустріч.
     Андрій Миколайович народився 5 лютого 1977 року в с. Гвардійське Хмельницького району. Після закінчення ЗОШ, у 1994 році вступив до Національної академії внутрішніх справ України. З 1997 до 2008 року пройшов шлях від оперуповноваженого карного розшуку до першого заступника начальника відділу – начальника кримінальної міліції Хмельницького РВ УМВС України в Хмельницькій області, а з травня 2008 року очолив шепетівську міліцію. За сумлінне ставлення до виконання службових обов‘язків, ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм під час роботи в ОВС був нагороджений медаллю «За сумлінну службу» ІІІ-го ступеню та нагрудними знаками МВС «За відзнаку в службі» І-ІІ ступенів.
     Колегія УМВС України в Хмельницькій області та весь особовий склад висловлює щире співчуття рідним та близьким загиблого. Пам‘ять про добру, талановиту людину, професіонала своєї справи вічно житиме в наших серцях!

28.09.2008


До уваги громадян!

При Управлінні внутрішніх справ України в Хмельницькій області створено Громадську раду з питань дотримання праві та свобод людини органами внутрішніх справ. До складу ради входять представники ОВС, засобів масової інформації та представники різних громадських правозахисних організацій та фундацій.
     Якщо у вас виникли будь-які питання чи проблеми з дотриманням ваших прав та свобод, ви можете звернутися за допомогою та безкоштовною консультацією до будь-кого з нижченаведених членів Громадської ради.


С К Л А Д
Громадської ради при Управлінні МВС України в Хмельницькій області з питань забезпечення прав людини
№ з/п
П.І.Б.
Установа, посада
Адреса, контактний телефон
1Роля Микола ВасильовичПомічник начальника УМВС України в Хмельницькій області з моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ м. Хмельницький, провул. Військкоматський, 3 8 (0382) 69-23-85
2Арабов Олександр Вікторович Голова міського відділення всеукраїнської громадської організації «Громадський контроль» — відповідальний секретар від громадськості м. Хмельницький, вул. Ціолковського, 6 кв. 49
8-067-381 61 77
3 Вагіна Наталія Андріївна Голова Хмельницького обласного громадського об’єднання адвокатів «Агенція захисту» м. Хмельницький, вул. Подільська, 3
8 (0382) 70-09-32
8 (0382) 78-77-05
4 Кузнєцов Юрій Іванович
Власний кореспондент «Українського радіо» м. Хмельницький, вул. Володимирська, 92, корпункт "Українського радіо" 8 (0382) 65-72-49
5 Кушнір Володимир Анатолійович Голова Хмельницької обласної громадської організації «Об’єднання правників «Злагода» 8 (0382) 78-82-85
6 Місяць Андрій Петрович Керівник центру надання правової інформації та правових консультацій м. Хмельницький, вул. Гагаріна, 18
8 (0382) 72-01-95
7 Продан Неля Василівна Начальник управління юстиції Хмельницької області — заступник співголови 8 (0382) 76-57-49
8 Саєнко Петро Миколайович Голова Хмельницької обласної спілки адвокатів — співголова від громадськості м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 62
8 (0382) 65-77-56
8-066-174 10 43
9 Сивоконь
Тетяна Іванівна
Член міжнародної організації прав людини (Українська секція)
8-097-497 68 28
10 Стасишин Анатолій Леонідович Голова Подільської правозахисної фундації м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 50
8 (0382) 79-54-04
11 Шпичко Микола Омелянович Голова Хмельницької обласної організації профспілки атестованих працівників ОВС України в Хмельницькій області м. Хмельницький
пров. Військкоматський, 3
8 (0382) 69-23-22

24.09.2008


На Хмельниччині пройшли змагання з міні-футболу серед дітей-сиріт «Зірки Дністра»

У період з 15-го до 17-го вересня на Хмельниччині у межах акції «Разом за майбутнє» уже вдруге проводились змагання з міні-футболу серед вихованців шкіл-інтернатів Західного регіону України.
     На мальовничу туристичну базу під назвою «Корді», що розташована у Новоушицькому районі на самісінькому березі Дністра, з‘їхалися діти-сироти з дев‘яти областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Волинської, Чернівецької, Житомирської та Хмельницької.
     72-х юних футболістів віком від 13-ти до 15-ти років в обласному центрі урочисто зустріло керівництво УМВС України в Хмельницькій області та представники влади, після чого їх організовано доставили на туристичну базу. Там на хлопчаків чекало чимало цікавих сюрпризів, зокрема, море ласощів, подарунків та цікаві екскурсії на прогулянковому катері до Дністровської ГЕС.
     Змагання тривали два дні. 16-го вересня проводились відбіркові турніри, а 17-го відбувся фінал. За результатами змагань перше місце посіли юні гравці з Володимир-Волинського (Волинська область), які виграли у шепетівчан з рахунком 3:2. Переможці отримали від начальника обласного управління міліції Володимира Гаврилюка та місцевої влади чудовий приз — сучасний телевізор. Почесне друге та третє місця посіли відповідно вихованці Шепетівської школи-пансіону (Хмельницька область) та Перегінської школи-інтернату (Закарпатська область). Їх нагородили DVD-програвачем та магнітофоном.
     Кращим бомбардиром змагань судді та вболівальники по праву назвали 15-річного Андрія Гандзюка з Володимир-Волинської спеціалізованої ЗОШ, який забив у ворота суперників загалом 12 голів. Підлітка відзначили спеціальним призом та дипломом.
     Незважаючи на те, що переможцями стали лише три команди, усі учасники змагань поверталися додому задоволеними, адже кожен з них отримав масу позитивних вражень від перебування на Хмельниччині та фірмову футболку на згадку про турнір.
     Керівництво УМВС в області та всі учасники змагань щиро дякують дирекції Красилівського агрегатного заводу за сприяння у організації та проведенні футбольного турніру.

Інна ПРОНИК
18.09.2008


Хмельницькі міліціонери віднині мають своє штучне поле для міні-футболу

У день фізичної культури та спорту у Хмельницькому відбулася визначна для спортивного життя міста подія: на базі центру бойової підготовки працівників міліції по вулиці Зарічанській відкрили поле для гри у міні-футбол з штучним покриттям. Цю знаменну подію поєднали з церемонією вшанування хмельницьких динамівців — учасників 29-х Олімпійських Ігор в Пекіні, які збагатили скарбничку досягнень українських спортсменів на міжнародній арені двома цінними нагородами.
     На урочистому відкритті були присутні керівники правоохоронних органів та рятувальних служб області, управління у справах сім'ї, молоді та спорту, міського відділу з питань фізичної культури і спорту обласного та міського відділення Національного олімпійського комітету України.
     З вітальними словами до спортсменів та гостей звернувся голова обласного осередку ФСТ «Динамо» генерал-майор міліції Володимир Гаврилюк. У свої промові він зазначив наступне:
     «Фізична культура та спорт посідають провідне місце у підвищенні рівня професійної підготовки працівників правоохоронних органів і є важливим чинником формування здорового способу життя та фахових навичок, необхідних під час виконання відповідальних службових завдань.
     Олімпійські ігри були, є і будуть найвищим спортивним форумом планети, оглядом спортивної майстерності спортсменів країн з усіх континентів. Фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» є флагманом вітчизняного спорту, адже більша половина національної збірної команди України — динамівці. Приємно відзначити, що з 7-ми учасників 29-х Олімпійських ігор від Хмельницької області — чотири динамівці, які завоювали дві медалі: срібну та бронзову.
     Здобуті динамівцями спортивні перемоги викликають почуття гідності та радості. Вони продовжують традиції нашої держави і є вагомим внеском у зміцнення міжнародного авторитету України! Твердо переконаний, що і надалі успішні виступи спортсменів будуть викликати почуття гідності, радості, насолоди, захоплення у багатьох шанувальників спорту, залишаючись назавжди в їх пам’яті символом сили і міцності людської волі.
     Сьогодні на цьому чудовому полі відбудуться перші офіційні змагання з міні-футболу. Футбол в динамівських колективах традиційно користується особливою популярністю. Починаючи з 1960 року Хмельницьку область в чемпіонаті СРСР (клас Б) представляла команда «Динамо» — Хмельницький. Найкращого результату досягнуто в 1966 році, коли команда стала срібним призером чемпіонату СРСР. З метою відродження славних футбольних традицій та налагодження зв’язків у галузі фізичної культури і спорту з поліцейськими підрозділами різних країн, команда «Динамо» — Хмельницький постійно представляє Україну на міжнародних змаганнях з міні-футболу. Так, з 2003 року по теперішній час команда «Динамо» — Хмельницький чотири рази ставала чемпіоном міжнародних турнірів серед поліцейських. Історія товариства «Динамо» нерозривно пов'язана з підготовкою спортивного резерву та вихованням підростаючого покоління.
     Впевнений, що серед учасників сьогоднішнього турніру є спортсмени, які в недалекому майбутньому гідно представлятимуть наш край та державу на різноманітних змаганнях. Символічно, що саме в День фізичної культури і спорту відбувається вшанування динамівців — олімпійців та відкриття цього чудового футбольного поля.
     Від колегії УМВС України в Хмельницькій області, особового складу, президії Хмельницької обласної організації ФСТ «Динамо» України щиро вітаю всіх Вас з Днем фізичної культури і спорту!
     Бажаю міцного здоров’я, творчого натхнення, нових спортивних перемог!
     Нехай високі досягнення і надалі примножують славу українського спорту!».

Інна ПРОНИК
17.09.2008


Герой Радянського Союзу відзначив 85-річчя

14 вересня 85-річний ювілей відзначив герой Радянського Союзу, полковник міліції у відставці Олександр Іванович Якимчук.
     Олександр Іванович народився у далекому 1923 році. На його життєвий шлях випали і страшні роки голодомору, і Велика Вітчизняна війна, і повоєнні роки, коли доводилось воювати уже на інших фронтах — фронтах боротьби зі злочинністю.
     Олександр Якимчук пройшов війну від першого до останнього дня і завжди був у самому пеклі бойових дій, про що сьогодні красномовно свідчить військовий кітель, всіяний бойовими нагородами. До речі, як стало відомо в результаті історичних досліджень, Олександр Іванович ледь не став двічі Героєм Радянського Союзу — у архівах знайшлося ще одне подання на представлення його до цього високого звання, але тоді, з невідомих тепер причин, військове керівництво замінило цю нагороду черговим орденом.
     У важкі повоєнні роки, коли на зміну переможеним загарбникам прийшли мародери та злочинці, Олександр Якимчук знову став на захист своїх співвітчизників і майже 20 років свого життя присвятив службі в органах внутрішніх справ на посаді оперуповноваженого карного розшуку Старокостянтинівського райвідділу міліції. На його рахунку сотні розкритих злочинів, серед яких чимало важких та особливо важких.
     Славетний ветеран уже давно на заслуженому відпочинку, але й досі живе активним життям, порається по господарству, дбає про свою невеличку пасіку, та на власному багатому досвіді виховує молоде покоління правоохоронців.
     З особливою гордістю він розповідає про те, що його справу гідно продовжили син та онук. Син легендарного пенсіонера, Олександр Олександрович, близько трьох десятиліть прослужив у тому ж таки Старокостянтинівському райвідділі і пішов у відставку в 1997 році з посади першого заступника начальника райвідділу. А онук, також названий на честь славетного діда Олександром, й досі продовжує йти нелегкою стежиною правоохоронця, сумлінно виконуючи обов‘язки оперуповноваженого відділу державної служби по боротьбі з економічною злочинністю.
     З нагоди ювілею Героя Радянського Союзу прибули привітати представники влади, серед яких і начальник УМВС України в Хмельницькій області генерал-майор міліції Володимир Іванович Гаврилюк. Від імені Міністра внутрішніх справ він вручив ветеранові почесну відомчу нагороду «За безпеку народу», а від управління — «Знак пошани» І-го ступеня. Також Володимир Іванович подбав і про те, щоб ветеран міг поправити своє здоров‘я у відомчому санаторії, та висловив сподівання завітати до Олександра Якимчука ще й на столітній ювілей.

Інна ПРОНИК
16.09.2008


Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко наголосив на необхідності державної підтримки української книги

11 вересня у рамках форуму книговидавців у м. Львові відбувся «круглий стіл» за участю Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, ректорів шести вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ та книговидавців. Ця зустріч була організована за ініціативою Міністра з метою поповнення бібліотечних фондів навчальних закладів МВС.
     Розпочинаючи «круглий стіл», Ю. Луценко повідомив, що у цьому році Міністерством внутрішніх справ України було виділено кошти у розмірі одного мільйона гривень на поповнення бібліотечних фондів, які розподілено між шістьма вищими навчальними закладами МВС.
     — Сьогодні у бібліотеках вищих навчальних закладів комплектація художньої літератури надзвичайно застаріла й вимагає поповнення, — зазначив Ю. Луценко. — Звичайно, одного мільйона гривень недостатньо для усунення проблеми, проте це буде впевнений перший крок на шляху до її подолання. У цьому році ми забезпечимо літературою вищі навчальні заклади МВС, у наступних — внутрішні війська, чергові частини та слідчі ізолятори. Сподіваюсь, що з часом нашу ініціативу підтримають й інші міністерства.
     Окрім цього, Міністр внутрішніх справ наголосив на необхідності надання державної підтримки українській книзі.
     У діалозі із книговидавцями Юрій Луценко підкреслив потребу у збільшенні пропозиції української класики, а також попросив надати перелік літератури, яка пропонується видавництвами у рамках цьогорічного форуму.
     За словами Ю. Луценка, кожен із шести ректорів, присутніх на форумі, особисто сформує список книжок, які найближчим часом поповнять бібліотечні фонди їх навчальних закладів.
     — Сьогодні ми маємо чудову нагоду придбати як сучасну, так і класичну художню літературу — зазначив Міністр. Проте пріоритетом при їх відборі, на думку Юрія Луценка, все ж повинна бути класична література, бажано — історичного спрямування.

ДЗГ та МД МВС України
16.09.2008


Юрій Луценко: «Далі працювати без зміни законодавства неможливо»

Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко закликає парламентаріїв невідкладно розглянути законопроекти, що стосуються правоохоронних органів. Про це він заявив 2 вересня на прес-конференції в Одесі.
     «1 вересня мною підписано лист до голови Верховної Ради з проханням зустрітися, зокрема з головами профільних комітетів, у МВС… Я хотів би почути від пана Яценюка, що їм треба для того, щоб міліція працювала ефективно», — сказав Ю. Луценко.
     Водночас він висловив стурбованість тим, що майже 50 законопроектів, спрямованих на підвищення ефективності роботи міліції, не розглянуто Верховною Радою, і, відповідно, жоден з них не затверджено.
     Юрій Луценко пояснив, що майже третина із запропонованих законопроектів уже пройшла розгляд і узгодження в профільних комітетах, «але не виноситься на розгляд Верховної Ради».
     За словами Міністра, «…міліція вичерпала „принцип закручування гайок“. Далі працювати без зміни законодавства неможливо».
     Він наголосив: «Реально ми сьогодні маємо пострадянську міліцію, але без змін до законодавства з усіма її позитивними моментами працювати нелогічно». Тому Юрій Луценко висловив сподівання, що парламент приділить час для розгляду необхідних для міліції законопроектів. «Хотілося, щоб Верховна Рада хоча б два дні виділила на опрацювання всіх питань, що стосуються законодавчого забезпечення міліції, які перебувають у неї на розгляді», — сказав він.
     Також Юрій Луценко зазначив, що сьогодні особливо потрібне внесення змін до антикорупційного законодавства, оскільки інакше «гора боротьби з корупцією народжує мишу».

ДЗГ та МД МВС України
03.09.2008


22 серпня вшановували загиблих працівників міліції

22 серпня - День пам`яті загиблих працівників міліції. В цей день вшанувати їх пам`ять прибули голова обласної державної адміністрації Іван Гавчук, голова обласної ради Іван Гладуняк, міський голова Сергій Мельник, народний депутат України Олександр Буджерак, керівники силових структур області, особовий склад управління МВСУ в Хмельницькій області та родичі й близькі загиблих. Перед присутніми виступив начальник УМВС України в Хмельницькій області генерал-майор міліції Володимир Гаврилюк:

«Шановні батьки, діти, дружини працівників міліції, які загинули під час виконання службових обов‘язків!
Шановні колеги та присутні!

     Минуло десять років, як за ініціативи Президента України 22 серпня визнано Всеукраїнським днем пам‘яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов‘язків.
     Не є випадковістю, що поминальний день співпадає зі святами, приуроченими державотворенню України – Днем Прапора та Днем Незалежності. Адже процес становлення молодої держави, як правило, поєднується з протистоянням криміналу, що проявляється у зазіханні на економічну складову держави, на її правовий статус, на особисті права та свободи, здоров‘я та життя її громадян.
     Саме тому у першій половині 90-х років спостерігалася різка криміналізація усіх сфер суспільного життя, активізація організованих форм злочинності, поява нехарактерних злочинних проявів (рекет, викрадення людей, злочини у банківській, зовнішньоекономічній діяльностях, масове ошукування людей, шляхом створення фінансових пірамід й т. і.)
     Тож сьогодні - особливий день - коли ми із глибокою шаною та болем згадуємо полеглих у цьому протистоянні, які ціною власного життя залишилися вірними своєму обов‘язку. На жаль, двадцять п‘ять хмельницьких правоохоронців долучилися до всеукраїнського списку полеглих за роки незалежності.
     Мужні, сміливі, безкомпромісні зі злом – саме такими наші побратими по зброї канули у вічність, залишивши по собі Світлу Пам‘ять.
     Вважаю дату 22 серпня і днем професійного єднання: вшановуючи пам‘ять загиблих колег, ми згуртовуємо свої лави, аби стати дужчими, пильнішими, непоборнішими.
     У суспільстві зміст життя кожної людини визначається не кількістю прожитих років, а їх якістю. Загиблим доля відміряла недовге життя, але кожен з тих, кого смерть вирвала з наших лав, міг з упевненістю сказати: «Я прожив недарма!»
     І за цими словами стоять конкретні, без перебільшення, героїчні вчинки звичайних людей.
     У скорботі ми схиляємо голови перед рідними тих, кого не змогли врятувати від куль та посягань зловмисників; тих, хто, рятуючи спокій чужих осель, осиротив свої.
     Пам‘ять про кожного з них є для нас святою.
     Я, як начальник управління, робитиму все для того, щоб ви відчували постійну матеріальну та моральну підтримку, не залишилися наодинці зі своїми проблемами.
     Щороку діти загиблих працівників міліції безкоштовно відпочивають у дитячих оздоровчих таборах України. Управління всіляко сприяє їм під час вступних кампаній, також докладає чимало зусиль для покращення соціально-побутових умов.
     У наших серцях назавжди залишиться світла пам'ять про загиблих, усі ми в безоплатному боргу перед їх подвигами, вони є прикладом мужності та патріотизму, відданості обов‘язку для молоді.
     У лавах органів внутрішніх справ Хмельниччини знайшли своє місце та гідно продовжують шлях батьків Валентина Фошина – старший лейтенант міліції, експерт сектору з експертно-криміналістичного забезпечення Кам‘янець-Подільського МВ. Брати Зайцеви: Олександр – майор міліції, старший слідчий, та Сергій – старший лейтенант міліції, слідчий Старокостянтинівського райвідділу.
     Я низько схиляю голову перед матерями і дружинами працівників міліції. На їх долю випало нелегке випробування усвідомленням реальності смертельної небезпечності вашої служби. Адже працівник міліції – загроза для злочину і, водночас, перша пряма мішень для злочинців.
     Споруджені на цій площі пам’ятник і каплиця стали тими святими місцями, куди ми можемо прийти у будь-який день, щоб пригадати тих, кого уже ніколи не буде поряд.
     Квітує Хмельницький, лунає дитячий сміх. За цей чудовий світ загинули міліціонери. Світ живе, а це означає, що у ньому живуть і 25 співробітників міліції Хмельниччини, які поклали життя за роки незалежності у боротьбі за права і свободи громадян. Це вони:

- Микола Фошин;
- Володимир Мельник;
- Михайло Кудла;
- Петро Зайцев;
- Микола Бабинюк;
- Олександр Гордієнко;
- Василь Шинкарчук;
- Валентин Яницький;
- Володимир Дрозд;
- Михайло Войцехівський;
- Микола Данильчук;
- Олександр Кухарчук;
- Віталій Білянський;
- Володимир Гаріян;
- Олег Стрижевський;
- Анатолій Ковальчук;
- Анатолій Савчук;
- Олег Васюра;
- Віталій Кам’янецький;
- Володимир Чорномизий;
- Віктор Гусак;
- Вадим Харчук;
- Юрій Дурач;
- Роман Стаднік;
- Віктор Чубій.

     Сьогоднішній день – тяжкий для серця, але світлий для пам‘яті. Низький уклін і довічна шана загиблим при виконанні службового обов‘язку!
     Професія співробітника міліції – важка і ризикована, практично без вихідних і свят. Та незважаючи на це, щороку наші лави поповнюють молоді працівники. І в нашому управлінні уже стало гарною традицією у День поминання всіх тих, хто поклав своє життя на вівтар служіння Закону та Правопорядку, поруч із пам‘ятником та каплицею – символами скорботи, спорудженими на їх честь, вручати зброю молодому поколінню міліціонерів. Відтепер вони можуть пишатися, що по праву належать до когорти сміливих професіоналів, сумлінних, компетентних і працьовитих людей.
     Бажаю усім правоохоронцям завжди повертатися зі служби живими та неушкодженими. Нехай більше не поповнюється наш траурний список, нехай більше не буде посмертних нагород.
     Нехай Господь оберігає ваші родини від сумних звісток. Зичу усім вам міцного здоров’я, довголіття, злагоди та всіляких гараздів».

23.08.2008


МВС поінформувало про підготовку до проведення
4-5 вересня в Києві 8-ї Європейської міністерської конференції з питань міграції

     Про заходи, яких вжито Міністерством внутрішніх справ України як координуючим органом виконавчої влади щодо проведення в Україні у 2008 році 8-ї Європейської міністерської конференції з питань міграції: «Економічна міграція, соціальна інтеграція та розвиток: у напрямку до єдиного підходу», 12 серпня цього року під час прес-конференції поінформував заступник міністра внутрішніх справ Василь Мармазов.
     Ініціатива Української сторони щодо проведення в Україні цього заходу була офіційно підтверджена 19 травня 2006 року під час 116-ї сесії Комітету міністрів Ради Європи у м. Страсбург, остаточне ж рішення ж було прийнято під час 61-го засідання Бюро Європейського комітету з питань міграції, експертного органу Ради Європи у Страсбурзі, Франція. За погодженням Секретаріату Ради Європи конференція буде проходити у м. Києві 4 та 5 вересня 2008 року.
     Цей форум має перспективу стати ключовим профільним заходом на континенті, який визначить головні пріоритети у міграційній політиці європейських держав на наступні 5-8 років, зазначив Василь Мармазов. Її проведення безумовно сприятиме зміцненню позитивного іміджу України, підкреслить активну позицію українського уряду щодо розв’язання проблем у сфері управління міграційними потоками.
     Як наголосив заступник міністра, головними відмінностями цього заходу є, перш за все, його високий рівень. Конференцію планує відвідати понад 70 міністрів та голів національних відомств з країн Європи, Америки та Азії, а також міжнародних організацій, що відповідають за регулювання питань в галузі міграції. Очікується прибуття на конференцію близько 600 іноземних гостей та 200 гостей з України, включаючи представників дипломатичних представництв, акредитованих в Україні, міжнародних організацій, неурядових організацій, тощо. Загальна кількість учасників за попередніми підрахунками перевищуватиме 800 осіб.
     — У зв’язку з високим рівнем зазначеного форуму Радою Європи висуваються досить жорсткі вимоги до його організації та проведення, — наголосив Василь Мармазов. — На сьогоднішній день Міністерством внутрішніх справ вжито комплекс організаційних заходів з підготовки конференції. Наразі робота триває відповідно до розробленого плану підготовки до конференції, тож сподіваємося до цей представницький захід відбудеться на найвищому рівні.
     Своє бажання участі в конференції вже підтвердили — 31 міністр (або їх представники), 12 міжнародних організацій, 7 структурних підрозділів Ради Європи та 1 країна-спостерігач Ватикан.
     Заступник міністра внутрішніх справ Василь Мармазов поінформував журналістів про роботу МВС щодо реалізації міграційної політики, проаналізувавши основні особливості цього напрямку діяльності.

ДЗГ та МД МВС України
13.08.2008


Працівники хмельницької міліції допомагають ліквідовувати наслідки буревію

     Ледве міліціонери Хмельниччини встигли у суботу перерахувати свій одноденний заробіток на користь областей, які постраждали від повені, як мешканців обласного центру самих спіткало чергове лихо — після тривалих дощів пообіді у неділю містом пронісся страшенний буревій. У повітрі кружляли не лише дрібні предмети, відламані гілки дерев, урни для сміття, а навіть металеві контейнери на місцевому ринку. Один із такий контейнерів підняло у повітря і жбурнуло на припаркований поруч автомобіль, у іншого автомобіля просто зірвало дах та капот. Під натиском шквального вітру, зносило дахи у будинків, обривало тролейбусні лінію, ламало дерева та електроопори, внаслідок чого половина міста виявилася знеструмленою.
     З метою ліквідації наслідків стихійного лиха та недопущення правопорушень і мародерства у місті негайно була організована посилена охорона громадського порядку. У місцях завалів та обривів тролейбусних ліній на вулицях постійно чергували екіпажі ДАІ, аби не допустити ДТП. Рух на перехрестях з непрацюючими світлофорами скеровували регулювальники. Щоб запобігти випадкам мародерства поруч з пошкодженими будинками, знеструмленими торговельними закладами, підприємствами були виставлені пости.
     Значна кількість працівників міліції спільно з колегами з МНС та громадськістю також була задіяла на усунення завалів, розчищення автошляхів від повалених дерев. Наразі, ситуація нормалізувалась і перебуває під постійним контролем.

Інна Проник
06.08.2008


У Кам`янець-Подільському пройшов тренінг для дільничних інспекторів з протидії торгівлі людьми

     16 липня в м. Кам’янець-Подільському пройшов регіональний тренінг з протидії торгівлі людьми для співробітників служби дільничних інспекторів міліції міста та району. Тренінг організований в рамка проекту «Посилення заходів, спрямованих на попередження та боротьбу з торгівлею людьми в Україні».
     Проект реалізується офісом координатора проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з МВС України за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Данії в рамках датської програми з протидії торгівлі людьми у Східній Європі.
     Виконавцем проекту у Хмельницькій області виступила громадська організація «Есперо» у співпраці з ХОБФ «Карітас» та хмельницьким обласним центром зайнятості.
     Як зазначив керівник громадської організації «Есперо» Вадим Яцишен – координатор проектів ОБСЄ в Україні надає допомогу уряду України у впровадженні національної стратегії боротьби з торгівлею людьми. Ця діяльність є частиною програми людського виміру та відповідає плану дій ОБСЄ з протидії торгівлі людьми, прийнятому у липні 2003 року.
     Важливою складовою роботи Координатора проектів ОБСЄ в Україні є тісна співпраця з ключовими українськими інституціями, а саме: з Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством юстиції України, Верховним Судом України, Академією прокуратури України, Академією суддів України, а також багатьма регіональними неурядовими організаціями (НУО) та іншими партнерами.
     Завдання тренінгу полягало у сприянні кращому розумінню учасниками – дільничними інспекторами міліції проблеми торгівлі людьми та своєї ролі в попередженні та боротьбі з торгівлею людьми, а також в ідентифікації та перенаправленні жертв торгівлі людьми для отримання подальшої допомоги.
     Проведення цього заходу також було прикладом плідної співпраця між державними структурами та громадськими організаціями в сфері протидії торгівлі людьми на Поділлі. Під час організації та проведення заходу були задіяні ресурси Хмельницького обласного та Кам’янець-Подільського міського центрів зайнятості, Хмельницького обласного відділу та Кам’янець-Подільського міського та районного секторів служби дільничних інспекторів міліції.
     За результатами цієї роботи очікується більш тісна співпраця між НУО та службою дільничних інспекторів міліції в Хмельницькій області, зокрема у питаннях попередження торгівлі людьми, ідентифікації потерпілих від цього злочину та їх подальшого перенаправлення для отримання допомоги.

Юлія Гринь
21.07.2008


Розслідування кримінальної справи за фактом порушення громадського порядку у Севастополі триває

     Про це сьогодні під час прес-конференції в МВС України повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Олександр Савченко. Стосовно зловмисника прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками ст. 296 «Хуліганство» Кримінального кодексу України. Зазначений депутат райради є одним з організаторів порушень громадського порядку в місті 5 липня цього року, коли на набережній «Графської пристані» було демонтовано та кинуто в море меморіальну дошку, встановлену на честь 90-річчя підняття українського прапора на кораблях Чорноморського флоту.
     Як вже повідомлялося, раніше було затримано ще чотирьох правопорушників, зокрема представника однієї з радикальних політичних партій, мешканця Санкт-Петербургу Російської Федерації та двох мешканців Севастополя.
     Слідчі дії з розслідування зазначеного інциденту тривають.

ДЗГ та МД МВС України
18.07.2008


Відбувся прямий радіоефір з начальником УМВСУ
в Хмельницькій області

     15 липня 2008 року начальник УМВС України в Хмельницькій області генерал-майор міліції Володимир Гаврилюк взяв участь у передачі прямого ефіру "Людина і закон" обласного радіомовлення.

     Станіслава Старостіна: Ми хочемо сказати, що останнім часом правоохоронці Хмельниччини активізували свою діяльність, вони оперативно розкрили чимало резонансних злочинів. Звісно, що за цим всім - напружена робота, тривожні і неспокійні будні вартових правопорядку. Треба сказати, що й сам начальник управління МВС України в Хмельницькій області генерал-майор міліції Володимир Іванович Гаврилюк часто виїжджає у райони і веде особисті прийоми громадян, вислуховує їх проблеми, нарікання, побажання, чого раніше не практикувалося. Отож, Володимире Івановичу, розкажіть про криміногенну ситуацію на Хмельниччині, про успіхи і проблеми працівників міліції, яку боротьбу ведете з корупцією і злочинністю. Що нового з'явилося у роботі міліції?
     Володимир Гаврилюк: Розвиток демократії, зміни в економіці, участь громадян у державному управлінні вплинули на діяльність правоохоронної системи України. Саме тому: і Президент, і Уряд, і Міністр внутрішніх справ України зобов'язують органи та підрозділи внутрішніх справ підвищити ступінь забезпечення правопорядку й громадської безпеки.
     Якщо оцінювати такий пріоритетний напрямок, - як підвищення ролі міліції у формуванні державної політики у сфері захисту прав і свобод людини та громадянина, - то одним із головних було і залишається негайне реагування, своєчасність і законність прийняття рішень за всіма заявами та повідомленнями про злочини.
     За перше півріччя нами відреаговано на більш як 32 тисячі інформацій кримінального характеру, з яких у 95-ти відсотках прийнято рішення згідно статтей 97 та 426 КПК України. Статистика реагування на ці звернення висвітлює наступну динаміку: у 12-ти відсотках прийнято рішення про порушення кримінальних справ, у 75-ти відсотках - про відмову в порушенні кримінальної справи. Причина: переважна більшість правопорушень чиниться із "забарвленням" майнового спрямування. А це крадіжки, шахрайства, пошкодження майна. Мінімальний розмір грошового збитку для кримінальної кваліфікації даних проявів, як злочинних, згідно норм кримінального законодавства жорстко прив'язаний до мінімального розміру заробітної плати, який щорічно збільшується і на сьогодні становить: 772 гривні - за фактами вчинення крадіжок і шахрайств, 64 тисячі гривень - за фактами пошкодження майна. Тому, прийняття більшості рішень зводиться до "банальної" відмови в порушенні кримінальної справи.
     Масив зареєстрованих тяжких та особливо тяжких злочинів загальнокримінальної спрямованості скоротився на п'яту частину (із 1437-ми до 1117-ти). Зменшились практично всі види злочинів, за винятком умисних вбивств, згвалтувань, кваліфікованих вимагань.
     Щороку зменшується залишок нерозкритих злочинів. Якщо із числа вчинених у 2004 році на обліку залишалось понад 4-ри тисячі нерозкритих злочинів, то в минулому році - півтори. В цьому році питома вага розкритих злочинів загальнокримінальної спрямованості покращилась на 4,9 відсотка (80,7 % проти 75,8 %). Із 1117-ти зареєстрованих тяжких та особливо тяжких злочинів особи встановлено по 820-ти або 73,4 % (в минулому році - 65,6 %). Покращено роботу з розкриття і розслідування: шахрайств; хуліганств; незаконних заволодінь транспортними засобами, в т.ч. незаконних заволодінь автомобілями; ДТП зі смертельними наслідками.
     Аналітична оцінка стану роботи з розкриття крадіжок із квартир свідчить, що здебільшого такі злочини чиняться особами у складі злочинних груп. Впродовж останніх трьох років знешкоджено протиправну діяльність семи таких груп, до складу трьох із них входили особи кавказької національності, до однієї - громадяни Республіки Білорусь. Як наслідок, кількість зареєстрованих крадіжок з помешкань громадян зменшилась майже вдвічі, а рівень розкриття на даний час складає 56,2 відсотка (за перше півріччя 2007 року - 46,5 %).
     Аналіз результатів роботи з протидії грабежам свідчить, що в попередні роки вдавалось розкривати лише кожний третій із числа зареєстрованих таких злочинів. Завдяки все більшому впровадженню в практичну діяльність новітніх методів установлення осіб, причетних до вчинення грабежів, особливо тих, де предметом злочинного посягання виступають мобільні телефони, - в цьому році рівень розкриття означених злочинів підвищили до 76,1 відсотка.
     Підвищено ефективність роботи з розкриття розбійних нападів. Якщо в 2005 році нерозкритими залишались 25 розбійних нападів, то із числа вчинених у минулому році - 8. В поточному році із 53-ох означених злочинів вдалось установити особи по 51-му.
     Розкриття тяжких тілесних ушкоджень становить 83,3 відсотка (із 42-х вчинених розкрито 35). Серед 16-ти тяжких тілесних ушкоджень зі смертельним наслідком особи злочинців встановлені по 15-ти.
     Із липня минулого року, за умов внесення змін у кримінально-процесуальне законодавство, нами прийнято до провадження такі види злочинів проти особи, як: умисні вбивства та згвалтування. У зв'язку з цим, з органів прокуратури передано в слідчі підрозділи міліції всі справи означеної категорії минулих років, де на той час слідство не було завершено і станом на сьогодні проводимо досудове слідство за 63-ма вбивствами та 25-ма згвалтуваннями ще 1990-1996 років.
     В поточному році розкрито всі із числа вчинених умисних вбивств (35 зареєстровано). Окрім цього, з числа минулорічних розкрито: вбивство 2004-го року жінки-сторожа на фермі Дунаєвецького району; вбивство 2007 року двох чоловіків на пилорамі міста Шепетівка; вбивство 1998 року злочинного авторитета, який звинувачувався у вчиненні в 1998 році на території обласного центру розбою із застосуванням вогнепальної зброї у складі злочинної групи. Наразі, хотів би зауважити, що цей вид злочину за останніх 2 роки зростає з побутових причин, коли: невизначені зустрічі розпочинаються з розпиття спиртних напоїв, а закінчуються сварками і бійками, в результаті яких одні позбавляють життя інших. Прикро, що відбувається це і в родинних колах. Приміром: в одному із сіл Красилівського району після розпиття спиртних напоїв, між рідними братами виникла сварка, в ході якої один наніс удари сокирою в область голови іншому; в Ізяславському районі - після розпиття спиртних напоїв дід у ході сварки вчинив вбивство онука; в смт. Ярмолинці бувший зять, будучи настільки п'яним, що не усвідомлював своїх дій, задушив тещу, забравши в неї 40 гривень і мобільний телефон.
     Прискіплива увага як міліції, так і громадськості, має бути спрямована на попередження надзвичайних подій, коли, приміром, 7 липня п.р. у селі Лисець Дунаєвецького району - жінка, 1977 року народження, у власному будинку народила дівчинку і відразу після пологів, щоб позбутись її, - кинула у відро і втопила.
     Слідчим відділом слідчого управлінням УМВС розслідується кримінальна справа за фактом неналежного виконання професійних обов'язків медичними працівниками.
     Із 11-ти цьогорічних зґвалтувань нерозкритими залишаються 2, що мали місце на території міста Хмельницького. По одній кримінальній справі особою, стосовно якої вона порушена, - оскаржується в суді дане рішення. По іншій кримінальній справі підозрювана особа перебуває в оперативному розшуку.

     С.С.: Володимире Івановичу, ось ми щоразу чуємо і по радіо, і по телебаченню, що Міністр внутрішніх справ особливу увагу приділяє боротьбі з наркоманією. Саме завдяки його зусиллям лікарський препарат "трамадол" визнали наркотиком. А яка ситуація з незаконним обігом наркотиків в нашій області і взагалі з нарковмісними лікарськими препаратами на Хмельниччині?
     В.Г.: За рівнем загрози життю і здоров'ю людства, поряд зі злочинами проти життя і здоров'я особи, стоять наркозлочини і все, що пов'язано з ними. У цьому контексті особливу стурбованість викликає значний рівень наркотизації населення. Офіційно на кожні 10 тисяч населення припадає 23 споживачі наркотиків. На обліку наркозалежних перебуває 3136 споживачів. На жаль, реальна картина з кількості наркоманів значно страшніша. Більшість цих осіб ведуть антисуспільний спосіб життя. З метою профілактики, - робота спрямовується, в першу чергу, на виявлення збувачів наркотичних засобів, ліквідацію наркопритонів. Відповідно: відносно збувачів наркотиків до суду направлено 187 кримінальних справ, де інкримінується відповідальність 96-ти осіб; викрито 1 міжнародний канал поставки героїну з республіки Молдова через м. Одеса в м. Хмельницький та дві нарколабораторії. З незаконного обігу вилучено 3561 доз сильнодіючих та отруйних лікарських засобів, в тому числі 3303 дози "трамадолу" та понад 320 кг прекурсорів.

     С.С.: А що наша міліція робить з метою протидії торгівлі людьми, адже це явище набуває все більшого поширення і розмаху? Ми багато давали передач, от, багато говорили ваші люди. Дійсно були резонансні випадки: і по Чернівецькій області, і по Славутському району.
     В.Г.: Знешкодженням ОЗГ, члени якої займались сутенерством та звідництвом для розпусти в обласному центрі та інших районах області, попереджено такий найбрутальніший злочин проти людства, як торгівля людьми. Безпосередньо за статтею 149 Кримінального кодексу України "торгівля людьми" викрито 2 злочини. Переважна більшість потерпілих від цих злочинів відмовляються давати свідчення проти осіб, причетних до торгівлі людьми, мотивуючи це проблемами як психологічного, так і сімейного характеру, а також в подальшому незахищеністю від інших співучасників злочину. Також під час проведення слідчих дій потерпілі змінюють свої покази, говорячи про те, що вони знали, на яку роботу вони їдуть і ким будуть працювати.
     Зі свого практичного досвіду я хотів би зауважити, що створюючи міліції додаткові труднощі під час проведення слідчих дій, люди не усвідомлюють, на яку подальшу незахищеність вони себе "наражають". Загалом, в цьому році на території області задокументовано 27 злочинів за ст. 303 КК України "сутенерство", 13 злочинів - за ст. 302 КК України "звідництво", 6 злочинів - за ст. 301 КК України "виготовлення та розповсюдження порнографічної продукції".
     Викликає занепокоєння факт збільшення кількості неповнолітніх, які використовуються в секс-індустрії та займаються проституцією. "Правда" про наркотики, злочини у сфері суспільної моралі вимагають вжиття додаткових привентивних попереджувальних заходів. А це: організація дозвілля молоді, контроль за телепередачами, де пропагується жорстокість, секс, насилля. Не зробивши цього завчасно, - матимемо нагоду "скотитись" до рівня, ми знаємо яких африканських держав.

     С.С.: Останнім часом чимало уваги Міністерством внутрішніх справ України приділяється боротьбі з нелегальною міграцією. Дуже багато документів приходить до нас, щоб ми ширше висвітлювали цю проблему, це питання. Скажіть, будь ласка, оцей напрямок навіть оголошено одним із пріоритетів діяльності міліції. Тож якими результатами у цій сфері може похвалитися Ваше управління?
     В.Г.: Це пріоритетний напрямок, який зауважив і Президент нашої держави, і Міністр це підтримав. Вимагає, щоб були показники, щоб ми не допустили міграційних процесів, які проходять. Загалом це люди з Пакистану, з Індії, з Афганістану переїжджають в Європу. Але тут є деякі проблеми. Хочу сказати, що сьогодні уже відкритий пункт, де будуть утримуватися ці нелегальні мігранти - це Чернігівська область.
     Міліція ж Хмельниччини осторонь не стоїть від роботи, яка проводиться у цьому напрямку. Незважаючи на те, що область не прикордонна, а навіть ближче до центру, вже в цьому році виявлено і затримано 105 нелегалів, серед них 1 група, де виявлено без документів 17 іноземних громадян, вихідців з Пакистану, Індії та Шрі-Ланки. За цим фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України УСБУ в області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 332 КК України.

     С.С.: Звичайно, Володимире Івановичу, багатьох наших радіослухачів цікавить питання боротьби зі злочинами у сфері економіки, зокрема, боротьба з хабарництвом. Які досягнення у цьому напрямку має хмельницька міліція? Які останнім часом у вас резонансні злочини?
     В.Г.: У нинішньому році нами докорінно переглянуто підходи у протидії економічним злочинам. Акценти перенесено на якісні показники, насамперед це підвищення ефективності у викритті кримінальної корупції та хабарництва, інших посадових злочинів. Практично кожен другий злочин, з числа викритих, відноситься до категорії злочинності у сфері службової діяльності (281 із 598-ми), адже окремі посадовці віддають перевагу наповненню власної кишені за рахунок державного бюджету або конкретного підприємства.
     Щорічно зростає кількість порушених кримінальних справ за ознаками кримінальної корупції. Якщо протягом 2005-2007 років порушувалось порядка 40-ка таких справ за рік, то за 6 місяців цього року порушено вже 56 кримінальних справ, де 90 епізодів. Виявлено понад 60 фактів кримінальної корупції, вчинених особами органів влади, серед яких є колишні керівники райдержадміністрації, їх заступники, начальники відділів.
     Шоста частина викритих злочинів у сфері службової діяльності пов'язана із хабарництвом. З початку року задокументовано 48 фактів хабарництва, тоді як за весь 2007 рік було 56 таких злочинів. На розгляд суду направлено 19 кримінальних справ по 25-ти злочинах.
     Сутність проблеми боротьби з корупцією та хабарництвом полягає у тому, що це явище стало майже звичним для нашого суспільства за умов, коли у корумпованих взаєминах із представниками влади перебуває майже 90 відсотків комерційних структур. Наприклад, колишній голова Красилівської РДА вимагав досить таку солідну суму за певні послуги.

     С.С.: Можна назвати цю суму?
     В.Г.: 500 тисяч гривень. Інший посадовець вимагав 26 тисяч доларів США. Суми піднімаються.
     Здійснюючи пошук оперативної інформації про готування або вчинення злочинів у сфері земельних відносин, відслідковуємо, що земля по 1-му гектару "роздається" і оформляється на померлих, підставних фізичних осіб, у тому числі жителів інших областей. З початку року задокументовано 33 злочини у сфері земельних відносин, з них 4 - зі збитками понад 1 млн. грн. Найбільш актуальними є справи, порушені відносно службових осіб Хмельницької, Ярмолинецької та Шепетівської райдержадміністрацій, які в порушення вимог чинного законодавства незаконно виділяли громадянам земельні ділянки.

     С.С.: Важливим напрямком роботи органів внутрішніх справ є охорона громадського порядку. На її плечі лягає чималий шмат роботи. Що Ви можете розповісти з цього приводу? Наскільки сьогодні мешканцям нашої області стало безпечніше і спокійніше жити і ходити вечірніми вулицями міста?
     В.Г.: Не менш важливим напрямком в оперативно-службовій діяльності міліції, і перш за все, блоку міліції громадської безпеки - є недопущення порушень громадського порядку, особливо під час масових заходів. З початку 2008 року на різні обліки ОВС додатково поставлено 4364 особи, які віднесені до "групи ризику" (+ 8,5 %). Особлива увага приділяється попередженню насильства в сім'ї. Відмічається позитивна динаміка щодо встановлення адміністративного нагляду. За матеріалами дільничних інспекторів міліції відносно 332-х осіб встановлено адміннагляд. Координується діяльність 354-х громадських формувань з охорони громадського порядку, в яких налічується 5480 членів, в тому числі 314 громадських формувань діють у сільській місцевості (4466 членів). До охорони громадського порядку на території області залучаються осередки українського козацтва та учнівська молодь.
     До пріоритетних завдань цього блоку відношу роботу Державтоінспекції області. Оскільки до порушників Правил дорожнього руху вживаються більш радикальні заходи впливу - фіксуємо зниження кількості не лише дорожньо-транспортних пригод з постраждалими на 21 відсоток, але й загиблих (- 29 відсотків) і травмованих (- 19 відсотків) при цьому. Протягом поточного року працівниками підрозділів ДАІ області виявлено та задокументовано майже 172 тисячі порушень правил дорожнього руху, а це плюс 20 відсотків, по відношенню до минулого року.
     Однак доводиться констатувати, що одних зусиль працівників Державтоінспекції для наведення порядку на дорогах мало. Ще одним підтвердженням цього, є профілактичні заходи, які проводяться на вулично-шляховій мережі держави і області зокрема. Як свідчать результати, за період з 10 січня по 14 липня поточного року, працівниками ДАІ складено близько 14 тисяч адміністративних протоколи за порушення ПДР, що передбачають позбавлення посвідчення водія. Однак, за результатами розгляду адмінматеріалів, складених працівниками Державтоінспекції, судами позбавлено права керування лише кожного третього водія, тоді як по 70 відсотках винесено постанови про накладання штрафів. Крім того, за фактами повторного керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння, судами винесено 3 рішення про оплатне вилучення транспортних засобів. Обстановка із забезпеченням безпеки дорожнього руху більш ускладнюється у літній період із настанням відпусток і масовим виїздом на відпочинок.
     Вкрай ми потребуємо нової редакції законів про адмінвідповідальність за порушення правил дорожнього руху. Ви знаєте, що Верховна Рада двічі намагалася внести зміни, але на сьогоднішній день все залишилося як і раніше.

     С.С.: Наразі тривають літні канікули і багато дітей та підлітків представлені самі собі. Що Ви можете сказати про профілактику, яка проводиться ОВС з метою попередження неповнолітньої злочинності?
     В.Г.: Із настанням канікул, посиленої уваги потребують підлітки. Це організація їх дозвілля у літніх таборах, під час проведення дискотек, вечорів відпочинку. Досить гострою на сьогоднішній день залишається проблема поширення культу насильства та жорстокості серед них. Особливого вираження та поширення дане явище набуло у вигляді запису неповнолітніми (школярами) на мобільні телефони спланованих хуліганських вчинків.
     Хотів би звернутись до батьків, щоб вони пильнували. Тому що даючи своїм дітям мобілки, перегляньте їх хоча б раз у три дня, які записи там є, щоб упередити негативні наслідки.
     Думаю, що і навчальні заклади, і працівники міліції докладуть максимум зусиль, щоб під час канікул не було допущено злочинів стосовно дітей. Зі свого боку ми залучаємо громадськість, намагаємося відвідати табори літнього відпочинку.

     С.С.: Володимире Івановичу, ви не сказали, чи зміцнилась останнім часом матеріально-технічна база міліції у нелегких умовах: стільки злочинів, стільки трапляється щоденно? Як же ж ви, якими засобами боретесь проти цієї злочинності, де знаходите професіоналів, щоб протидіяти їй?
     В.Г.: Щоб не говорили, з кожним роком матеріально-технічна база покращується, деякі кошти ми маємо, забезпечуємо підрозділи. Сьогодні особливої уваги потребують оперативні служби: працівники карного розшуку, БНОН, ЗПТЛ, економічні підрозділи, УБОЗ наш елітний. Тому що кожен день наряди виїжджають. Особливо патрульно-постова служба, яка забезпечує охорону громадського порядку у вечірній і нічний час: вони щоденно потребують і паливно-мастильних матеріалів, і автозапчастин.
     На сьогоднішній день в області потребують покращення умови праці, оскільки є деякі наші службові приміщення, які уже зовсім в аварійному стані, починаючи з обласного управління. Хочу звернути увагу, що сьогодні ми проводимо велику роботу для закінчення будівництва обласного управління, яке триває уже більше десяти років. Користуючись нагодою, хотів би подякувати органам влади за те, що депутатський корпус області підтримав ту програму, і на сесії обласної ради прийняв рішення спрямувати один мільйон гривень на завершення будівництва УМВС. Безумовно, цих коштів недостатньо, але все ж вони покращать ситуацію. Певні кошти спрямовуємо і з міністерства внутрішніх справ. Тож багато сьогодні робиться. З подібних об'єктів у нас ще є Дунаєвецький райвідділ, який у зимовий період опалюється дровами. Потребують ремонту ізолятори тимчасового тримання - це ті приміщення, до яких ми ставимось прискіпливо, оскільки правопорушники повинні утримуватись у нормальних умовах.
     Закінчуючи виступ, хотів би зазначити, що головним показником якості міліцейської роботи залишається думка пересічного громадянина про систему МВС в цілому і про той конкретний підрозділ, який зобов'язаний захищати права та інтереси громадян на території обслуговування. Ми робимо усе, щоб воно було у гармонії, поєднанні, щоб люди залишалися задоволені тими послугами, які міліція надає.

     С.С.: Дякую, Володимире Івановичу. Будемо сподіватися, що дійсно вартові правопорядку області і надалі захищатимуть права та інтереси, честь та гідність громадян нашої області. Оберігатимуть їх спокій та порядок. Бажаємо Вам, Володимире Івановичу, у цьому нелегкому напрямі боротьби зі злочинністю та правопорушеннями і всім вашим колегам успіхів і всього найкращого. І дякуємо, що прийшли поспілкуватися з усіма раіослухачами.


     Під час прямого ефіру на передачу додзвонились декілька радіослухачів:
     Жителька обласного центру, яка торгувала на базарі поблизу Кам'янецького переїзду, розповіла Володимиру Івановичу про невідомих чоловіків, які підходять до продавців і вимагають сплатити мито. При цьому будь-яких квитанцій про сплату не надають.
     В.Г.: Безумовно, ми втрутимося зі свого боку, наведемо порядок. Я вдячний радіослухачці, що вона слухає і вносить свої пропозиції. Це компетенції міліції стосується також.

     Запитання від іншого радіослухача: "Наскільки захищений паспорт громадянина України, тому що ксерокопію вимагають буквально всі організації, куди не звернешся?"
     В.Г.: Паспорт громадянина України досить добре захищений, тому не сумнівайтеся. Якщо він законно оформлений - сумнівів ніяких не повинно бути.

     Петро Якович з Хмельницького запитує: "Які платежі повинні сплачувати водії під час проходження техогляду і яка категорія осіб звільняється від цих платежів?"
     В.Г.:Усі власники автотранспорту сплачують податок за дороги, відповідно до категорії автомобіля. Які саме суми? Ви дізнаєтеся за телефонами 2-22-78 та 55-56-73 в Управлінні ДАІ та міській державтоінспекції, оскільки перелік завеликий. А звільняються від цього податку власники легкових автомобілів з об'ємом циліндрів двигуна до 2,5 тис. куб. см. та мотоциклів, об'ємом двигуна до 650 см куб. - ветерани праці, інваліди І-ї, ІІ-ї та ІІІ-ї груп, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, бойових дій та ветерани Великої Вітчизняної війни, Герої Радянського Союзу, повні кавалери Ордену Слави. Власники легкових автомобілів, вироблених в країнах СНД, і поставлених на облік до 1990-го року мають право на 50 % знижку.

Юлія Гринь
18.07.2008


З початку року «репресії» Державтоінспекцієї
на автошляхах допомогли зберегти життя та здоров'я
понад 5 тисяч людей

     Ці відомості підтверджені відповідними актами звірки з медичними закладами. Фактична розбіжність по загиблим за 6 місяців склала 13 осіб або 0,4 % від загальної кількості загиблих. А по травмованим фактична розбіжність склала 106 осіб або 0,5 %.
     Такі результати досягнуті за рахунок:
     – підвищення ефективності роботи по нагляду за Дорожнім рухом (підвищення щільності нарядів, ефективне використання можливостей існуючого адмінзаконодавства);
     – покращення взаємодії з судовими органами. Питома вага прийнятих судами рішень про позбавлення права керування зросла у 2,5 рази, а виконання цих рішень – у 5,3 рази.
     Вилучено за рішеннями суду майже 100 тисяч водійських посвідчень, в той час як за весь 2007 рік – 28 тисяч.
     Ці та інші дані були оприлюднені 12 липня цього року на заходах в Департаменті ДАІ за участю Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка. Зокрема, Міністр наголосив на першочергових завданнях, які стоять перед особовим складом працівників Державтоінспекції під час літнього сезону, коли масово українці їдуть на відпочинок. По-перше, це збільшення кількості працівників, що будуть обслуговувати дороги країни. З огляду на це, Міністерством прийняло рішення щодо доукомплектування підрозділів Державтоінспекції працівниками інших підрозділів органів внутрішніх справ. «Наприклад в наряди дорожньо-патрульної службу ДАЇ будуть задіяні працівники спецпідрозділу «Беркут» або внутрішніх військ с тим, щоб зробити пости більше потужнішими, а аварійність на дорогах – мінімальною», – підкреслив Юрій Віталійович.
     З метою виконання вимог Указу Президента України від 17.06.2008 №556/2008 «Про додаткові заходи щодо запобігання дорожньо-транспортним пригодам» та на виконання доручення керівництва МВС України, Департаментом ДАІ організовано проведення комплексу заходів по здійсненню гласного та негласного контролю за несенням служби інспекторами дорожньо-патрульної служби ДАІ. Особливу увагу приділяється виявленню випадків хабарництва, здирництва, поборів, грубого нетактовного відношення до учасників дорожнього руху, інших грубих порушень дисципліни з боку працівників Державтоінспекції.
     Саме тому, це і є другим завдання, яке ставиться керівництвом Міністерства. В кожній області співробітниками служби внутрішньої безпеки ОВС буде контролюватися ситуація на дорогах, аби не було вимагань, хабарництва, здирництва, зловживань службовим становищем з боку працівників нарядів ДПС ДАЇ.
     – Ми будемо забезпечувати не тільки безпеку громадян, а і їх безпеку віймовірного хабарництва на дорогах держави. Це завдання на два місяці. Цінна питання цього літнього сезону – 2 тисячі загиблих на дорогах країни щорічно. Ми повинні зробити все, аби цю цифру мінімізувати та не оббирати незаконними поборами на дорогах країни наших громадян, – підкреслив Міністр.
     Так, у ході зазначених заходів, з 28.06.2007 Департаментом ДАІ та керівниками обласних підрозділів проведено 174 таємні перевірки за несенням служби, під час яких виявлено 33 факти отримання винагороди за звільнення від адміністративної відповідальності, 132 факти дачі грошової винагороди працівникам ДАІ учасниками дорожнього руху. Звільнено з органів внутрішніх справ 7 працівників ДАІ, передано 2 матеріали в прокуратуру, та 19 співробітників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
     Всього у ході проведених перевірок виявлено 99 фактів отримання грошових винагород інспекторським складом ДАІ, у тому числі 33 – за останні два тижні (АР Крим – 6, Закарпатська – 11, Миколаївська – 15, Одеська – 7, м. Київ – 5 фактів).
За результатами негласного контролю звільнено з посад 24 працівника ДАІ, понижено в посаді 13 та переведено до інших служб – 42. при цьому виявлено 865 фактів дачі хабарів працівникам ДАІ, з них 322 випадки – більше 100 грн. Порушено 41 кримінальну справу.
     На виконання вимог Указу Президента України № 556/2008 «Про додаткові заходи щодо запобігання дорожньо-транспортним пригодам», в частині запровадження сучасних технічних засобів контролю за дорожнім рухом та виявлення і припинення зловживань працівниками Державної автомобільної інспекції під час здійснення покладених на них функцій, МВС України придбано 20 та обладнано 10 патрульних автомобілів ДПС ДАІ, які оснащені апаратно-програмними комплексами автоматизованої системи GPS – диспетчеризації рухомих об'єктів на базі модулів «Дрозд», системами відео-нагляду (4 відеокамери), мобільними користувачами.
     Під час заходів в Департаменті ДАЇ Міністр внутрішніх справ України урочисто вручив ключі від двадцяти таких автівок працівникам Державтоінспекції ГУ МВС України в Київській області. Під час огляду машин, Юрій Віталійович наголосив на важливість високого технічного оснащення, та зазначив, що таке обладнання дозволить проводити перевірки по існуючим базам даних безпосередньо на місці вчинення правопорушення а також здійснювати постійний контроль за дислокацією патрулів, поведінкою учасників дорожнього руху та інспектора ДПС під час несення служби. «Сьогодні наша презентація автомобілів показує, як в перспективі технічно ми будемо контролювати дії своїх підлеглих та ситуацію на дорогах в цілому» – підкреслив він.
     Однак, Міністр стурбований тим, що до цього часу народними депутатами України не розглянуто проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Бо саме цей Закон передбачає використання технічних пристроїв, завдяки яким правоохоронці мали б змогу контролювати ситуацію на дорогах. Юрій Віталійович наголосив:
     – Я буду наполягати на тому, щоб восени Верховною Радою в першочерговому порядку було розглянуто це питання і прийнято Закон, в якому передбачено користування відеокамерами для фіксації ситуації на дорогах, збільшення штрафів за правопорушення та автоматичне позбавлення водійських прав за керування автівкою у нетверезому стані і навіть тюремне ув’язнення за повторне.

ДЗГ та МД МВС України
16.07.2008


Управління МВС України в Севастополі витримало випробування на державницьку позицію

     У Севастополі працівники міліції затримали осіб, які причетні до організації хуліганських дій 5 липня цього року на набережній «Графської пристані», коли було вчинено сутичку з військовослужбовцями ВМС України та зірвано й кинуто в море меморіальну дошку, встановлену на честь 90-річчя підняття прапора України на кораблях Чорноморського флоту. Про це 15 липня цього року на прес-конференції в ГУМВС України в м. Києві повідомив Міністр Юрій Луценко.
     – Ми прийняли виклик сепаратистів і дали йому достойну відсіч. Затримання у Севастополі остаточно поставить крапку на всіх, хто зазіхнув на скоєння злочину з яскравим антидержавним забарвленням. Ми маємо справу з особливо цинічним хуліганством, але вбачаємо там і ознаки масових заворушень, – наголосив Міністр внутрішніх справ. – Затримання зловмисників засвідчило, що ми – Українська міліція, яка від Севастополя до Закарпаття є цілісним організмом та здатна захистити інтереси держави.

ДЗГ та МД МВС України
16.07.2008


Про розслідування резонансних ДТП

     Органи внутрішніх справ вживають належних заходів, спрямованих на завершення розслідування кримінальних справ, які перебувають на особистому контролі Міністра внутрішніх справ України, за фактами дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками.
     Зокрема, міліцією завершено розслідування кримінальної справи за фактом ДТП, що сталася 5 квітня 2008 року в місті Кременчуці Полтавської області. Тоді на нічній вулиці міста автомобіль «Порш-Каєн» допустив наїзд на трьох пішоходів, двоє з яких загинули на місці події. Проведене упродовж трьох місяців розслідування дозволило слідчим пред’явити водієві згаданого легковика звинувачення у скоєнні злочину, передбаченого статтею 286 частина 3 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатація транспорту особами, які керують транспортними засобами, якщо вони спричинили загибель кількох осіб). При цьому визнано, що на момент скоєння дорожньо-транспортної пригоди водій перебував у нетверезому стані.
     Другого липня 2008 року згадану справу було направлено до міської прокуратури для затвердження обвинувачувального висновку, а четвертого липня – передано на розгляд Автозаводського районного суду міста Кременчука. Наразі обвинувачений продовжує утримуватися в слідчому ізоляторі.
     Водночас слідчі органів внутрішніх справ завершили розслідування двох інших кримінальних справ за наслідками резонансних ДТП. Нагадаємо, що 2 травня цього року в місті Харкові автомобіль «Міцубісі» заїхав на трамвайну зупинку, внаслідок чого загинуло шестеро пішоходів, ще двох було травмовано. Слідством підтверджено, що на момент скоєння дорожньо-транспортної пригоди водій перебував у стані алкогольного сп’яніння. Водієві пред’явлено звинувачення у скоєнні злочину, передбаченого статтею 286 частина 3 Кримінального кодексу України. Наразі підозрюваний знайомиться з матеріалами кримінальної справи, після чого вони будуть передані до прокуратури для затвердження обвинувачу вального висновку.
     Міліцією завершено також розслідування обставин ДТП, що трапилася 18 травня ц.р. в Харківській області на недобудованій ділянці автошляху Харків – Красноград – Перещепино. Тоді водій автомобіля ВАЗ-2106 скоїв наїзд на групу пішоходів, що йшли узбіччям, внаслідок чого було травмовано вісьмох людей, ще одна – загинула. Винуватець авто пригоди втік з місця події, однак незабаром був затриманий міліцією. Йому інкримінується скоєння злочину, передбаченого статтею 286 частина 2 Кримінального кодексу України. Справу вже передано до прокуратури для затвердження обвинувачувального висновку.
     Продовжується розслідування кримінальної справ за фактом ДТП, що трапилася 13 січня 2008 року о 3 годині ночі в Одесі по вулиці Вільямса, де водій джипа «Тойота Прадо» на великій швидкості врізався у «Деу Ланос» (водій «Деу» загинув на місці, а його пасажирка отримала поранення), після чого отримали пошкодження ще 11 автомобілів. За час розслідування (у зв’язку з великою кількістю учасників ДТП) по справі було проведено 14 експертиз, одна з яких підтвердила, що в момент аварії водій джипа перебував у нетверезому стані та перевищив швидкість. Наразі правоохоронці здійснюють ще одну експертизу, після чого матеріали справ будуть передані до суду.
     Коментуючи хід розслідування резонансних дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками, Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко зазначив, що міліція вживатиме всіх заходів, наданих їй чинним законодавством, щоб винуватці цих жахливих ДТП, незважаючи на їхні ранги, посади та зв’язки, понесли заслужене покарання.

ДЗГ та МД МВС України
16.07.2008

Архів за 2004-2005, 2006, 2007, І-ше півріччя 2008

     За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу зв`язків з громадськістю УМВС України в Хмельницькій області за телефоном: 8 (0382) 69-24-82


При використанні нашої інформації, посилання на ВЗГ УМВСУ в Хмельницькій області - обов`язкове!